Sagatavots Trampa impīčmenta izmeklēšanas ziņojums

Amerikas Savienoto Valstu parlamenta Pārstāvju palātas Izlūkošanas komiteja sagatavojusi prezidenta Donalda Trampa impīčmenta izmeklēšanas ziņojumu, kurā norādījuši, ka pierādījumi ir pārliecinoši. Tomēr ziņu aģentūras “Associated Press” eksperti uzskata, ka dokuments atspoguļo Demokrātu partijas viedokli un apšauba, ka tajā iekļautie fakti ļaus atstādināt no amata Baltā nama saimnieku.

ĪSUMĀ:

 • Trampa impīčmenta izmeklēšanas ziņojumā konstatē - pierādījumi ir pārliecinoši.
 • Trampa impīčmentam pietiekams pamats esot jau pierādījumi par Kongresa darba traucēšanu.
 • Republikāņi un Baltais nams uzskata, ka nekādu pierādījumu par pārkāpumiem nav.
 • Tālāk lems, vai izvirzīt oficiālas impīčmenta apsūdzības pret prezidentu.
 • Tikšot arī pētīts, vai iepriekšējam Ukrainas prezidentam nav izteikts ulitimāts.
 • Ziņu aģentūras “Associated Press” eksperti apšauba Trampa impīčmentu un norāda, ka dokuments atspoguļo Demokrātu partijas viedokli.

Sagatavots Trampa impīčmenta izmeklēšanas ziņojumsGints Amoliņš

  300 lappušu biezajā dokumentā teikts, ka Tramps savas personīgās politiskās intereses stādīja „pāri Savienoto Valstu nacionālajām interesēm”. To viņš darīja, „lūdzot ārvalsts, Ukrainas, valdības iejaukšanos, lai sekmētu savu pārvēlēšanu” nākamgad gaidāmajās ASV prezidenta vēlēšanās. Proti, ka Tramps telefonsarunā ar jauno Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski viņu aicinājis publiski paziņot par izmeklēšanu pret Trampa politisko sāncensi - demokrātu iespējamo kandidātu uz prezidenta amatu Džo Baidenu, un viņa dēla Hantera darbību Ukrainā. Ziņojuma autori secina – lai piespiestu Zelenski to darīt, Tramps aizturējis militāro palīdzību Ukrainai.

  Ir arī pierādījumi par Kongresa darba traucēšanu, kas vien ir pietiekams pamats prezidenta impīčmentam, pirms ziņojuma publicēšanas telekanālā MSNBC teica Izlūkošanas komitejas priekšsēdētājs, demokrāts, Ādams Šifs:

  „Šis ir prezidents, kurš divreiz ir mēģinājis panākt ārvalstu iejaukšanos ASV vēlēšanās. Pat mūsu impīčmenta izmeklēšanas laikā viņš atkal publiski teica, ka ne tikai Ukrainai, bet arī Ķīnai vajadzētu sākt izmeklēšanu pret viņa politisko oponentu. Tas apdraud gaidāmo vēlēšanu integritāti. Uzskatām, ka mums nevajadzētu kavēties, it īpaši, kad mums jau ir tik pārliecinoši pierādījumi par prezidenta ļaunprātīgu rīcību.”

  Izlūkošanas komitejas ziņojums ir pamats, lai sāktu nākamo posmu Trampa impīčmenta izmeklēšanā. Jau šodien ziņojumu sāks skatīt Pārstāvju palātas Tieslietu komiteja, kura pēc liecinieku uzklausīšanas lems, vai noformēt oficiālas impīčmenta apsūdzības pret prezidentu. Ja tas tiks izdarīts, tad par impīčmentu balsos Pārstāvju palāta. Tajā vairākums ir Demokrātu partijai, tādēļ gaidāms, ka impīčmenta rezolūcija tiks apstiprināta. Demokrātu partija vēlas to izdarīt līdz gada beigām.

  "Izmeklēšana vēl turpināsies, un viens no jautājumiem, ko mēs gribam noskaidrot, ir vai šī shēma ir sākusies vēl ātrāk, nekā mēs domājam. Vai ir izdarīts spiediens arī uz iepriekšējo Ukrainas prezidentu [Petro] Porošenko un viņa korumpēto ģenerāli Lucenko, lai sāktu šādu izmeklēšanu?" vēl arī norādīja Šifs.

  Tālāk process turpināsies Kongresa augšpalātā Senātā, kur notiks impīčmenta tiesa. Senātā savukārt vairākums ir Trampa partijai – republikāņiem.

  Pirms ziņojuma publicēšanas Tramps demokrātu vadīto izmeklēšanu nosodīja kā „ļoti nepatriotisku”. Londonā NATO samita laikā viņš arī asi vērsās pret Izlūkošanas komitejas priekšsēdētāju Šifu:

  “Šīs ir ļoti negodīgas liecību noklausīšanās. Tās ir negodīgas raganu medības. Ādams Šifs ir maniaks. Viņš ir vājprātīgs cilvēks. Domāju, ka viņš uzauga ar kompleksiem, dažādu iemeslu dēļ, kas ir acīmredzami. Viņš ir slims cilvēks. Un viņš melo.”

  Baltais Nams savukārt paziņoja, ka demokrātiem „nav izdevies sniegt pilnīgi nekādus pierādījumus par jebkādiem pārkāpumiem”.

  Ziņu aģentūras “Associated Press” eksperti apšauba Trampa impīčmentu un norāda, ka dokuments atspoguļo Demokrātu partijas viedokli.

  "Šis ir dokuments, kuru ir uzrakstījuši demokrāti un kas ir paredzēts, lai veidotu pamatu impīčmenta procesam. Tajā fakti iekļauti, lai, manuprāt, radītu par prezidentu pēc iespējas nelabvēlīgu iespaidu. Dokumenta funkcija ir pasniegt informāciju tādā veidā, kas varētu pateikt, kā partijas biedriem jārīkojas un pamudināt viņus," teica “Associated Press” eksperts Ēriks Takers.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti