PVO aicina nemīkstināt Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas biroja pārstāvji aicina pagaidām nemīkstināt Covid-19 pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus. Organizācijas pārstāvis Hanss Klūge arī aicināja trīskāršot kolektīvos pūliņus pandēmijas apturēšanai. Tikmēr EK rosina līdz maija vidum pagarināt ārējo robežu slēgšanu.

Klūge uzsvēra, ka, pirmkārt, ir jāaizsargā veselības aprūpes iestāžu darbinieki, jānodrošina viņiem apmācība un cits atbalsts. Savukārt varas iestādēm jādara viss iespējamais, lai nodalītu veselus cilvēkus no iespējamiem inficētajiem, kā arī jānodrošina pastāvīga saikne ar sabiedrību.

Organizācija arī ziņo, ka Eiropā pandēmijā vissmagāk cietušajās valstīs Itālijā un Spānijā turpina pieaugt inficēto cilvēku skaits. Taču pēc stingro karantīnas pasākumu ieviešanas process  palēninās. Neliels progress vērojams arī Austrijā, Vācijā, Nīderlandē un Šveicē.

PVO pārstāvis vienlaikus pauda satraukumu par Turcijā pagājušajā nedēļā konstatēto dramatisko vīrusa izplatības palielināšanos. Viņš arī norādīja uz jaunu inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu Zviedrijā.

Tikmēr Eiropas Komisija rosina dalībvalstīm līdz 15.maijam saglabāt ceļojumu aizliegumu pāri bloka ārējām robežām. Ierobežojumus varētu saglabāt arī pēc šī datuma, ja to pieprasīs epidemioloģiskā situācija.

Eiropas Komisija viceprezidents Margaritis Shins norādīja, ka ES vērojamas nelielas pozitīvas tendences. Tomēr robežas jāpatur slēgtas vēl vismaz mēnesi, lai mazinātu slimības tālākas izplatīšanās riskus.

Lēmums par ierosināto termiņa pagarināšanu ir jāpieņem katrai valstij atsevišķi, taču ir skaidrs, ka ierosinājums tiks atbalstīts.

Jau 17.martā visas bloka dalībvalstis, izņemot Īriju, kā arī Šveice, Norvēģija, Lihtenšteina un Islande, nolēma īstenot šos ierobežojošos pasākumus 30 dienas, bet pandēmijas radītais apdraudējums cilvēku dzīvībām pagaidām nav mazinājies.  Amatpersonas vienlaikus atgādina, ka ieceļošanas aizliegums neattiecas uz savienības dalībvalstu pastāvīgajiem iedzīvotājiem, pilsoņu ģimenes locekļiem, diplomātiem un veselības jomas darbiniekiem.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Ar koronavīrusu Covid-19 kopējais inficēto skaits pasaulē pārsniedzis pusotru miljonu. Gandrīz trešā daļa vīrusa nēsātāju ir ASV iedzīvotāji.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti