«Pussy Riot» dalībniece piesaka badastreiku

Grupas "Pussy Riot" dalībniece Nadežda Tolokoņņikova, kura izcieš divu gadu sodu 14.sieviešu kolonijā Mordovijas Republikā, pieteikusi badastreiku, raksta Krievijas mediji.

Par badastreika iemeslu kļuvuši draudi, ko Tolokoņņikovai izteicis kolonijas priekšnieka vietnieks Jurijs Kuprijanovs, liecina mediju rīcībā nonākušais Tolokoņņikovas iesniegums Krievijas Federācijas Izmeklēšanas komitejai.

Iesniegumā Tolokoņņikova stāsta, ka 30.augustā Kuprijanovs draudējis viņu nogalināt.

Tev jau nu noteikti nekad nebūs slikti, jo viņsaulē nemēdz būt slikti,” Kuprijanovs teicis "Pussy Riot" dalībniecei.

Turklāt Tolokoņņikova apgalvo, ka kopš tās dienas viņai sākušas draudēt arī vairākas ieslodzītās, norādot, ka kolonijas administrācija sankcionējusi fizisku izrēķināšanos ar Tolokoņņikovu. "Pussy Riot" dalībniece stāsta, ka kolonijas administrācija veicina ieslodzīto sodīšanu ar citu ieslodzīto palīdzību.

Kolonijā režīms patiešām iekārtots tā, ka cilvēka gribas salaušana, iebaidīšana un pārvēršana par klusējošu vergu tiek veikta ar notiesāto rokām,” teikts Tolokoņņikovas vēstulē.

Bez tam badastreiks ir saistīts arī ar neskaitāmajiem pārkāpumiem kolonijā. Tolokoņņikova norāda, ka šuvēju darbadiena kolonijā ilgst 16-17 stundas, bet izstrādes normas pastāvīgi tiek palielinātas. Ja agrāk norma bijusi 100 policijas formas tērpi dienā, tagad – 150. Tolokoņņikova uzskata, ka ir pārkāpts Darba kodekss, kurš nosaka, ka par normu palielināšanu jābrīdina iepriekš. Tolokoņņikovas alga jūlijā bijusi 23 rubļi (0,37 Ls).

"Pussy Riot" dalībniece vēstulē stāsta, ka normu neizpildīšanas gadījumā ieslodzītajām tiek piemēroti dažādi sodi. Piemēram, viņām var liegt tualetes apmeklēšanu vai aizliegt ēst savus produktus.

Sakarā ar dzīvības draudiem un sliktiem apstākļiem Tolokoņņikova, piesakot badastreiku, pieprasījusi nodrošināt viņas aizsardzību.

Kā iepriekš ziņots, Nadeždai Tolokoņņikovai par Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē izpildīto "panku lūgšanu" pret Vladimiru Putinu „Dievmāte, padzen Putinu” 2012.gada augustā tika piespriesti divi gadi kolonijā. Divu gadu sodu saņēma arī Marija Aļohina, savukārt trešā apsūdzētā - Jekaterina Samuceviča saņēma nosacītu sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti