Pusaudzes izdomāts stāsts par izvarošanu rada saspīlējumu starp Kremli un Berlīni

Stāsts par 13 gadus veco meiteni no Krievijas, kuru Vācijas galvaspilsētā Berlīnē izvarojuši Tuvo Austrumu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes vīrieši, izrādījās izdomājums. Kamēr starp Kremli un Berlīni izvērtās asa viedokļu apmaiņa un spriedze starp valstīm turpināja augt, meitene atzinusies izdomājumos, taisnodamās, ka baidījusies no savu vecāku dusmām un nakti pavadījusi pie kāda drauga.

Meitenes māte Vācijas “Spiegel TV” reportierim stāstīja par ievainojumiem, ko pusaudze guvusi. Uz sejas asinsizplūdums, zilumi. Meitene atradusies pēc 30 stundu prombūtnes, un tagad atrodas klīnikā un saņem psihiatrisko palīdzību.

Stāsts par pusaudzi, kurai, saskaņā ar pašas vārdiem, uzbrukuši un izvarojuši Tuvo Austrumu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes vīrieši, izcēlās pat uz drūmā fona, ko radīja ziņas par simtiem izvarošanas un uzmākšanās gadījumiem Vācijā ap Ziemasvētkiem un Jauno gadu.

Tieši minētie notikumi Ķelnē padarīja šo stāstu ticamu. Sašutums uzjundīja Vācijā dzīvojošo krievu kopienā, sekoja eskalācija Kremļa un Berlīnes attiecībās. Bet piepilsētā, kur dzīvoja Līza un viņas ģimene, notika nacionālistiski noskaņotās partijas rīkotā demonstrācija pret imigrantiem.

Vecāki vērsās policijā 11.janvārī pēc trauksmainas nakts, kad meitene nepārnāca mājās un no viņas nebija nekādu ziņu. Taču vien pāris dienas vēlāk sarunā ar policijas ekspertiem meitene atzinās, ka stāsts par uzbrukumu un izvarošanu bijis izdomājums.

Taču ne sašutumu krievu kopienā, ne Kremļa retoriku meitenes atzīšanās vairs nespēja apklusināt.

“Vēlam Vācijai sekmes gan tajā, lai tiktu galā ar smagākajām problēmām, kuras izraisījuši migranti. Ceru, ka šīs problēmas netiks paslaucītas zem paklāja un ka neatkārtosies tādi gadījumi, kā ar mūsu meitenīti Lizu, kad ziņas par viņas pazušanu kaut kādu iemeslu dēļ ilgu laiku tika slēptas. Tagad vismaz notiek darbs ar viņas advokātu, kurš savukārt strādā ar ģimeni un mūsu vēstniecību. Skaidrs, ka meitenīte pilnīgi noteikti ne no pašas prāta bija pazudusi 30 stundu garumā. Šeit jāuzvar patiesībai un taisnībai. Ļoti ceru, ka šīs migrācijas problēmas neizraisīs mēģinājumu politkorekti glancēt patiesību kaut kādu iekšpolitisku mērķu labad. Tas būtu nepareizi,” sacīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Sabiedrības noskaņojumu gan Krievijā, gan krieviski runājošo imigrantu diasporā Vācijā vēl vairāk uzkurināja Krievijas televīzijas ziņu sižets. Tajā meitenītes vecāki apgalvoja, ka notikums nav pienācīgi izmeklēts. Savu artavu pievienoja arī Krievijas ārlietu ministrs, pārmetot Vācijas varas iestādēm politkorektumu un centienus noklusēt šīs ziņas.

Taču arī pusaudzes mobilā telefona izdrukas apliecina, ka nakts pavadīta pie viņas drauga, kurš netiek turēts aizdomās. Nakti pie drauga meitene pavadīja, baidoties par sekām starpgadījumam, kas notika skolā.

Šis gadījums ir spilgtākais no tiem, kur pierādīts, ka migrantiem tiek veltītas arī gluži melīgas un aplamas apsūdzības. Tomēr reakcija nebija ilgi jāgaida — radikāli nacionālistisko spēku rīkotajai demonstrācijai sekoja arī uzbrukums ar rokas granātu patvēruma meklētāju centram Berlīnē. Turklāt pat tagad, kad patiesība nākusi gaismā, vēl arvien netrūkst to, kas tic stāstam par izvarošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti