Protesti Slovākijā pulcē 65 tūkstošus cilvēku

Slovākija piedzīvo lielākos protestus kopš komunisma krišanas – pret valdību vērstās demonstrācijas galvaspilsētā Bratislavā pulcējušas aptuveni 65 tūkstošus cilvēku.

Pēc žurnālista Jana Kučaka slepkavības protesti nerimstas jau trešo nedēļu, kaut arī atkāpies premjerministrs Roberts Fico, pret kuru izskanēja lielākā kritika.

Protesta organizators Peters Nagi norāda – tās ir tikai simboliskas izmaiņas un pieprasa pirmstermiņa vēlēšanas: “Esmu ļoti pārsteigts un priecīgs, ka Slovākijas tauta nenoticēja tam, ka Fico atkāpšanās kaut ko reāli maina. Tā ir tika seju nomaiņa bez īstām pārmaiņām. Ar to nepietiek.”

Fico, kurš atkāpās sabiedrības spiediena dēļ, savā amatā iecēlis savu vietnieku Pēteru Pellegrīni. Tāpēc tiek uzskatīts, ka viņš turpinās turēt varas grožus aizkulisēs. Fico apgalvo, ka viņa koalīcijas valdībai ir mandāts strādāt līdz 2020.gadam.

KONTEKSTS:

25.februārī Slovākijā tika atrasti 27 gadus vecā Kucjaka un viņa draudzenes Martinas Kušnirovas līķi ar šautām brūcēm. Savu pēdējo nepabeigto rakstu, kuru pagājušajā nedēļā publicēja portāls "aktuality.sk", Kucjaks veltījis itāļu mafijas darbībai Slovākijā un tās sakariem ar Slovākijas premjerministru Robertu Fico tuvu stāvošām personām.

Šī slepkavība izsaukusi masu protestus pret Fico valdību, un piektdien Bratislavas ielās izgāja desmitiem tūkstošiem cilvēku.

Premjers Fico ir jau trešā augstā amatpersona, kas atkāpusies pēc žurnālista nāves. Pirmdien no amata jau atkāpās iekšlietu ministrs Roberts Kaliņāks. Atlūgumu iesniedzis arī kultūras ministrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti