Dienas notikumu apskats

VID vadību uztic Dacei Pelēkajai, jaunu ģenerāldirektoru meklēs konkursā

Dienas notikumu apskats

Ar Skanstes tramvaja projektu saistītie riski arvien pieaug

Slovākijas vicepremjers un iekšlietu ministrs atkāpjas no amatiem

Slovākijā atkāpies iekšlietu ministrs

Pēc žurnālista Jana Kucjaka slepkavības no amata atkāpies Slovākijas premjerministra vietnieks un iekšlietu ministrs Roberts Kaliņāks. Šādu lēmumu viņš pieņēmis, lai saglabātu stabilitāti valstī.

Ministrs atsaucies uz koalīcijas partneru pieprasījumu atkāpties, lai rastu izeju no politiskās krīzes valdībā un lai saglabātu stabilitāti valstī. Žurnālista nāve izraisīja plašus pret premjera Roberta Fico valdību vērstus protestus, kuros prasīja amatpersonu atbildību.

Tiek lēsts, ka līdz 40 000 cilvēku pirms dažām dienām izgāja Bratislavas ielās protestos, nesot rokās plakātus, uz kuriem bija rakstīts, piemēram, "Fico, atkāpies!", "Mēs gribam piedienīgu Slovākiju" un "Fico gultā ar mafiju". Tik lieli protesti Slovākijā iepriekš pieredzēti 1989.gadā, kad tā dēvētās "Samta revolūcijas" laikā Čehoslovākijā tika gāzts komunistiskais režīms.  

Gan Fico, gan Kaliņākam tuvi cilvēki esot bijuši saistīti ar itāļu mafiju, kuras darbību pētīja nogalinātais žurnālists. Pēc žurnālista slepkavības atlūgumu iesnieguši arī divi premjera padomnieki un kultūras ministrs.

Par 25.februārī notikušo dubultslepkavību, kurā savās mājās tika nogalināts žurnālists un viņa dzīvesbiedre, izmeklēšana vēl aizvien turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti