Dienas ziņas

Atkāpjas abi jaunieceltie LTV valdes locekļi

Dienas ziņas

Lems, vai rīkot jaunu LTV valdes konkursu

Polijā – vispārējs skolotāju streiks

Polijā pedagogi sākuši beztermiņa streiku

Pieprasot lielākas algas, Polijas skolotāji pirmdien, 8. aprīlī, sākuši beztermiņa valsts mēroga streiku. Tik plaša protesta akcija tiek rīkota pirmo reizi kopš 1993. gada.

Nacionālais skolotāju streiks Polijā izsludināts pēc tam, kad svētdien, 7. aprīlī, vakarā nesekmīgi beidzās trīs skolotāju arodbiedrību sarunas ar valdību.

Valdība piedāvājusi 15% atalgojuma pieaugumu no septembra, piemaksas 70 eiro apmērā, kā arī birokrātijas ierobežošanu un skolotāju vērtēšanas sistēmas maiņu.

Taču tam bija gatava piekrist tikai viena no arodbiedrībām, tādēļ valstī pirmdien slēgtas 77% skolu, turklāt nedēļā, kad sākas dažādi mācību gada beigu eksāmeni.

"Valdība no savas puses piedāvājusi vairākus priekšlikumus. Ar dziļu nožēlu man jāsaka, ka šos priekšlikumus noraidīja divas arodbiedrības," teica Polijas premjerministra vietniece Beata Šidlo.

Tikmēr Polijas Skolotāju savienības vadītājs Slavomirs Broņažs paziņoja: "Mēs uzskatām, ka valdības priekšlikumi ir nepieņemami, jo tie neatbilst skolotāju gaidām."

Saspīlējums attiecībā uz atalgojumu valsts sektorā pieauga pēc tam, kad valdošā partija "Likums un taisnīgums" vēlēšanu kampaņā februārī apsolīja pamatīgu budžeta izdevumu pieaugumu. Skolotājus sadusmojis tas, ka finansiāls atbalsts solīts ģimenēm, uzņēmumiem un lauksaimniekiem, taču ne izglītības nozarei. Daudzi skolotāji arī pauda neapmierinātību arī haotisku izglītības reformu.

Polijā ir gandrīz 400 000 skolotāju, un viņu vidējā alga svārstās no 700 līdz 1300 eiro mēnesī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti