Plāno visās ES valstīs par finanšu tirgus noziegumiem noteikt vismaz četru gadu cietumsodu

Eiropas Parlaments (EP) otrdien pieņēmis direktīvu ar mērķi atjaunot uzticēšanos Eiropas Savienības (ES) finanšu tirgiem un uzlabot ieguldītāju aizsardzību, informē EP Informācijas birojs. Par īpaši nopietniem finanšu tirgus noziegumiem, piemēram, LIBOR indeksu manipulācijām, dalībvalstu tiesu sistēmās būs turpmāk jāparedz vismaz četri gadi ieslodzījumā.

"Ar šodienas balsojumu mēs palīdzam visu dalībvalstu tiesu sistēmām stingrāk vērsties pret ļaunprātībām finanšu tirgos. Šis ir pirmais likums, kas pieprasa visā ES paredzēt kriminālsodu par tirgus ļaunprātīgu izmantošanu. Var gadīties, ka nesenais LIBOR manipulāciju skandāls nebūs pēdējais — apsūdzības par manipulācijām pašlaik izskan arī naftas, gāzes un ārvalstu valūtas maiņas tirgos," norādīja deputāte Arlene McCarthy (Lielbritānija), kas atbildīga par Parlamenta nostājas sagatavošanu.

Jaunos tiesību aktus deputāti pieņēma ar 618 balsīm par, 20 pret un 43 atturoties,

Jaunie tiesību akti paredz stingrāku kriminālsodus, citstarp ieslodzījumu, par nopietniem tirgus izmantošanas gadījumiem, piemēram, nelikumīgu informācijas atklāšanu, darījumiem, kuros ļaunprātīgi izmantota iekšēja informācija, kā arī minēto noziegumu kūdīšanu, atbalstīšanu vai līdzdalību tajos.

Jaunie noteikumi saskaņo nodarījumu definīcijas un par tiem piespriežamos sodus.

Pēc tam, kad ES ministru Padome oficiāli apstiprinās jauno direktīvu, dalībvalstīm būs divu gadu laikā tās prasības jāiestrādā dalībvalstu tiesību aktos. Dalībvalstis varēs noteikt arī stingrākus kriminālsodus, nekā pieprasīts direktīvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti