Pie Eiropas Parlamenta ēkas sarīko «debesu karogu» akciju

Pie Eiropas Parlamenta ēkas Francijas pilsētā Strasbūrā sarīkota tā dēvētā debesu karogu akcija, lai simboliski atainotu daudzveidības un vienotības ideju. Tās ietvaros valstu karogi tika aizstāti ar katras valsts debess fragmenta attēliem.

Idejas autore ir Amerikas Savienotajās Valstīs dzimusī māksliniece Ivonna Lī Šulca. Viņa uzaicināja 9 līdz 14 gadus vecus bērnus visās Eiropas Savienības dalībvalstīs nofotografēt debesu fragmentus, bet vēlāk šos attēlus nodrukāja uz divus metrus plata un trīs metrus gara audekla gabala. Tieši tik lieli ir pie Eiropas Parlamenta ēkas izvietotie bloka dalībvalstu karogi.

Māksliniece akcijas laikā atzina, ka atļauju īstenoto projektu gaidījusi vairākus gadus, taču brīvības, kā arī vienotības un daudzveidības idejas ir ļoti svarīgas. Karogi ataino katras valsts debesis un tie ir dažādi. Vienlaikus tos nav iespējams identificēt un tie vizuāli savieno tautas. Robežas pārkāpj arī vējš un gaisma, un visi šie elementi raksturo arī mūsdienās ikvienam cilvēka aktuālās problēmas - klimata izmaiņas un vides piesārņojumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti