Pētnieki atklāja vismaz 12 vietnes, galvenokārt vācu vai spāņu valodā, kas bija precīzas "Russia Today" Vācijas vai Spānijas atzara kopijas.
Vēl 112 ziņu apkopošanas vietnes publicēja RT saturu kopā ar Rietumu mediju organizāciju saturu, visticamāk, lai gūtu naudu no tiešsaistes reklāmām.
Lai gan daudzas no šīm vietnēm joprojām ir samērā nezināmas, tās ir guvušas ievērību, izmantojot sociālos medijus vai parādoties "Google" meklējumos. Ar atsevišķām šīm vietnēm sociālajos tīklos "Facebook" vai "Twitter" dalījušies vairāki desmiti tūkstoši lietotāju.
Tas ļāva propagandas medijam sasniegt potenciāli miljoniem cilvēku visā 27 valstu blokā, tieši pārkāpjot ES sankcijas.
Tas rada jautājumus par to, cik efektīva bijusi Briseles īstenotā Kremļa dezinformācijas ierobežošana.
KONTEKSTS:
24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.