Par mirušā Omānas sultāna Kābūsa pēcteci kļūst viņa brālēns Haitams

Par jauno Omānas sultānu kļuvis līdzšinējais kultūras ministrs un mirušā monarha Kābūsa brālēns Haitams bin Tariks, sestdien paziņojusi Omānas valdība.

"Pēc ģimenes sanāksmes, kurā izlemts iecelt to, kuru izvēlējies sultāns (..), Haitams bin Tariks nodevis zvērestu kā jaunais valsts sultāns," tviterī vēsta valdība.

Kā ziņots, Kābūss, kurš valdījis Omānā kopš 1970.gada, mira piektdienas vakarā 79 gadu vecumā.

"Omānas Sultanāta galms ar skumjām sēro (..) par mūsu sultānu Kābūsu ibn Saīdu (..), kuru Allāhs piektdienas vakarā aizsauca pie sevis," teikts Omānas ziņu aģentūras izplatītajā paziņojumā.

Kābūss, kurš bija visilgāk valdījušais arābu monarhs, jau kādu laiku bija slimojis. Tika uzskatīts, ka viņš sirga ar resnās zarnas vēzi.

Kābūss ibn Saīds al Saīds 1970. gadā ieguva varu, ar britu atbalstu gāžot no troņa savu tēvu sultānu Saīdu ibn Teimūru. 

Savas valdīšanas laikā viņš modernizēja Omānu, vienlaikus uzturot labas attiecības ar citām Persijas līča arābu valstīm, ASV un Irānu. Omāna kļuva par populāru tūristu galamērķi, kā arī pildīja vidutāja lomu Tuvo Austrumu konfliktos.

Neprecētajam Kābūsam nebija ne bērnu, ne brāļu, un viņa tuvākie radinieki bija viņa brālēni.

Saskaņā ar Omānas konstitūciju monarhu ģimenei jāizvēlas jaunais sultāns trīs dienu laikā. Ja ģimene nespētu vienoties, tad par Kābūsa pēcteci kļūtu persona, kuru viņš pats nosaucis slepenā vēstulē, kas adresēta monarhu ģimenei.

Sultānam jābūt monarhu ģimenes loceklim, kā arī "musulmanim, nobriedušam, saprātīgam un Omānas musulmaņu likumīgam dēlam".

Vietējie eksperti lēsa, ka Kābūsam bija vairāk nekā 80 leģitīmu mantinieku. 

Galms ir izsludinājis trīs dienu sēras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti