Militārais eksperts: Slaktiņš Piemaskavas koncertzālē varētu būt saistīts ar Kremļa un «Taliban» satuvināšanos

Teroristu grupējums "Islāma valsts" sociālās saziņas vietnēs publicējis video no slaktiņa Piemaskavā esošajā koncertzālē "Crocus City Hall", kur saskaņā ar Krievijas amatpersonu oficiālo paziņojumu bojā gājuši 133 cilvēki. Tikmēr Izraēlas militārais eksperts Sergejs Migdals spriež, ka uzbrukumu Piemaskavas koncertzālei varētu būt sarīkojis ar "Islāma valsti" saistītais un Afganistānā bāzētais grupējums "Islāma valsts Horasāna", atzīmējot, ka terorakts varētu būt saistīts ar Kremļa un Afganistānā valdošā grupējuma "Taliban" satuvināšanos.

Eksperts: Slaktiņš Piemaskavas koncertzālē varētu būt saistīts Kremļa un «Taliban» satuvināšanos
00:00 / 04:08
Lejuplādēt

Ar teroristu grupējumu "Islāma valsts" saistītā mediju aģentūra "Amāk" sestdienas vakarā publicēja video, kuru, acīmredzot, filmējis viens no uzbrukumā koncertzālei "Crocus City Hall" iesaistītajiem vīriešiem.

Pusotru minūti ilgajā video redzami vairāki vīrieši ar šaujamieročiem un nažiem, bet viņu sejas ir digitāli izplūdinātas un balsis mainītas. Video kadros redzams, kā uzbrucēji atklāj uguni koncertzālē atnākušo cilvēku virzienā. Video autentiskums nav oficiāli apstiprināts, tomēr, spriežot pēc detaļām, tas filmēts koncertzāles vestibilā un gaiteņos, vēsta raidorganizācija "Radio Brīvība".

Iepriekš teroristu grupējums "Islāma valsts" publicēja paziņojumu, kurā norādīts, ka tas ir īstenojis "pēdējo gadu brutālāko uzbrukumu".

ASV mediji vēstīja, ka uzbrukumu Piemaskavas koncertzālei varētu būt sarīkojis ar "Islāma valsti" saistītais un Afganistānā bāzētais grupējums "Islāma valsts Horasāna". Šim apgalvojumam piekrīt militārais eksperts un bijušais Izraēlas iekšlietu sistēmas darbinieks Sergejs Migdals. Viņaprāt, "Islāma valsts Horasāna" organizēja uzbrukumu Piemaskavā esošai koncertzālei tādēļ, ka pēc ASV karaspēka izvešanas no Afganistānas Krievija nodibināja labas attiecības ar tur šobrīd valdošo grupējumu "Taliban".

"Un kas tur notika pēc amerikāņu aiziešanas, pēc prezidenta Baidena apkaunojošās aiziešanas 2021. gada vasarā? Talibi nāca pie varas. Un pēkšņi izrādījās, ka "Taliban", kas, kā zināms, līdz šim ilgus gadus bija aizliegta ekstrēmistu organizācija Krievijā, kļuva gandrīz vai Krievijas valdības draugs. Bārdaini talibi tur brīvi staigā Pēterburgas ekonomikas forumā. Drīz viņi tur piedalīsies kādos dziesmu un deju konkursos un tanku biatlonā kopā ar ķīniešiem un baltkrieviem. Ļoti ciešas saites ar šiem talibiem, bet te sākas problēma, jo talibiem ir ienaidnieki, un talibu galvenais, visnāvīgākais un briesmīgākais ienaidnieks ir tieši "Islāma valsts Horasāna" jeb "Islāma valsts" Afganistānas filiāle," sprieda Migdals. 

"Ir arī citi cilvēki tur, kas karo, karš nav beidzies, bet no tiem visiem "Islāma valsts" rada galvenos draudus un atklāti cīnās par varu Kabulā, veic spēcīgus teroristu uzbrukumus talibiem, nogalina viņu komandierus un funkcionārus.

Tāpat arī apsūdz "Taliban", kas ir īpaši aizskaroši grupējumam, ka atšķirībā no "Islāma valsts" tas ir pārāk maigs, pārāk humāns un nav pietiekami stingrs savās pretenzijās uz islāma tīrību."

KONTEKSTS:

Bruņoti uzbrucēji piektdien, 22. martā, atklāja uguni Piemaskavas koncertzālē  "Crocus City Hall". Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas "Piknik" koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts. Pēc apšaudes uzbrucēji pielaida ēkai uguni.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja ir apstiprinājusi 133 cilvēku bojāeju. Bojāgājušo skaits pieaug, jo joprojām tiek pārmeklēta ēka. Ir arī vairāk nekā 100 ievainoto.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmās teroristu grupējums "Islāma valsts". 

Saistībā ar uzbrukumu aizturēti 11 cilvēki, tostarp četri, kuri tiek turēti aizdomās par tiešu terorakta veikšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti