Opozīcija Ukrainā rosina neuzticības balsojumu valdībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Ukrainas opozīcija turpina bloķēt parlamenta darbību. Opozicionāri izvirzījuši vairākas prasības normāla parlamenta darba atsākšanai, kā arī ierosinājuši balsojumu par neuzticības izteikšanu pašreizējai valdībai. Bet tikmēr valdošā Reģionu partija arvien aktīvāk spriež par iespēju rīkot referendumu par pašreizējā parlamenta atlaišanu.

Kopš parlamenta vēlēšanām pagājušā gada nogalē Ukrainas parlaments tā arī nav spējis uzsākt pilnvērtīgu darbu. Šoreiz opozīcijas partijas ir bloķējušas parlamenta darbību, pieprasot izsludināt Kijevas mēra un pilsētas padomes vēlēšanas, atcelt pensiju reformu, kā arī pieprasot Nikolaja Azarova valdības atkāpšanos.

Partijas „Tēvzeme” parlamenta frakcijas vadītājs Arsēnijs Jaceņuks paziņojis, ka visaktuālākais ir jautājums par vēlēšanām Kijevā. Opozicionāri uzskata, ka Reģionu partijai šādas vēlēšanas nav izdevīgas, jo tajās var tikt ciesta sakāve, tāpēc tiks darīts viss iespējamais, lai balsojumu atliktu, iespējams pat līdz 2015. gadam. Valdošā partija gan norāda, ka vēlēšanu izsludināšanai ir nepieciešams ievērot visas likumā noteiktās procedūras. Reģionu partijas deputāts Vladimirs Makejenko uzskata, ka pati opozīcija, bloķējot parlamenta darbu, cenšas novilcināt laiku, jo tai tā arī nav izdevies vienoties par savu kandidātu Kijevas mēra vēlēšanām.

"Bloķēšanas iemesls ir valdības atkāpšanās. Kāds tam ir iemesls? Tā ir jūsu valdība? Jūs par viņu balsojāt? Vai valstī ir nestabila grivna? Vai mēs neesam norēķinājušies par gāzi, par kuru mēs pārmaksājam sešus miljardus dolāru? Vai netiek izmaksātas algas? Kāds tad ir iemesls? Tas viss ir tikai politisks iemesls sniegt attaisnojumus, kāpēc viņiem nav vajadzīgas vēlēšanas Kijevā. Mēs redzam, ka opozīcijai vienkārši nav vienota kandidāta," saka Makejenko.

Tikmēr pie varas esošā Reģionu partija sākusi aktīvi diskutēt par iespēju sarīkot referendumu ar mērķi atlaist pašreizējo augstāko radu un tālāk rīkot vēlēšanas pēc mažoritārās sistēmas. Arsēnijs Jaceņuks paskaidrojis, ka opozīcija izskata iespēju panākt likuma atcelšanu tiesas ceļā.

"Šis ir neleģitīms likums, kuru parakstījis prezidents Janukovičs. Un prezidentam bija pienākums uzlikt tam veto. Šī likuma mērķis ir, apejot parlamentu un manipulējot ar Ukrainas tautas vēlmēm, pieņemt tos lēmumus, kurus viņš vēlas. Prezidentam neizdosies izmantot šo likumu, lai noturētu varu ar visiem līdzekļiem. Mēs izskatām iespēju panākt šī likuma atcelšanu caur Eiropas Cilvēktiesību tiesu," sacīja Jaceņuks.

Viņš arī atklājis, ka uz priekšu ir sācis virzīties arī jautājums par Nikolaja Azarova valdības atlaišanu. Parlamenta spīkers esot nosūtījis vēstuli visām parlamenta komitejām, lūdzot izskatīt šo opozīcijas izstrādāto rezolūcijas projektu. Kā ziņo interneta izdevums „Ukrainskaja Pravda”, pēc neoficiālas informācijas neuzticību Azarova valdībai jau paudušas septiņas Radas komitejas.

Ceturtdienas rītā parlamenta spīkers Vladimirs Ribaks tiekas ar deputātiem un ļoti iespējams, ka jau tuvākajā laikā varētu izskanēt piedāvājumi atlaist parlamentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti