Olimpieši saņem anonīmas draudu vēstules

Līdz Soču Ziemas olimpisko spēļu atklāšanai atlikušas vien trīs dienas, taču vairāku valstu sportisti sākuši sūdzēties par anonīmām draudu vēstulēm. Iepriekš līdzīgas sūdzības bija iesniegušas vairākas nacionālās olimpiskās komitejas, bet tagad uzmanības centrā nonākušas vairākas Austrijas olimpietes.  

Janvāra vidū vairākas nacionālās olimpiskās komitejas paziņoja, ka tās ir saņēmušas vēstules krievu un angļu valodās, kurās izteikti teroristiski draudi. Sākotnēji par to informēja Ungārija un Slovēnija, bet vēlāk tām pievienojās arī Itālija un Vācija. Elektroniskā pasta vēstulēs sportistiem tiekot draudēts ar terora aktiem, pieprasot viņiem palikt mājās un uz Sočiem nedoties.

Tagad šo valstu saimei pievienojusies arī Austrija. Tās olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Petrs Mannels pēc ierašanās Sočos paziņojis, ka nolaupīšanas draudi izteikti kalnu slēpotājai Marlīsai Šīldai, kā arī skeletonistei Janīnai Folkai. Pašas sportistes gan par notiekošo neesot īpaši satrauktas, paužot pārliecību, ka Krievijā viņu drošība tiks garantēta visaugstākajā līmenī. Par spīti tam Mannels paziņojis, ka Austrijas delegācijas sportistu apsardze Sočos tiks pastiprināta. Par drošību rūpēsies arī vairāki specvienības „Kobra” virsnieki, kas gādās par atlētu drošību pēc viņu izbraukšanas ārpus olimpiskā ciemata.

Saņemtās draudu vēstules ir nodotas tiesībsargājošajām iestādēm, kuras solījušas tuvākajā laikā noskaidrot sūtījumu izcelsmi.

Izdevums „Die Wel": ziņo, ka 20.janvārī par līdzīgas sarakstes izsūtīšanu esot aizturēts kāds Izraēlas pilsonis, kurš jau iepriekš nonācis likumsargu uzmanības lokā par līdzīgu noziegumu veikšanu.

Par spīti Krievijas solījumiem darīt visu iespējamo, lai sportistu un spēļu apmeklētāju drošība tiktu garantēta visaugstākajā līmenī, un par spīti nepieredzēti bargajiem drošības pasākumiem Sočos, līdz ar spēļu tuvošanos Rietumvalstu bažas arvien pieaug. ASV varas iestādes ir apsūdzējušas Krieviju par patieso terorisma draudu noklusēšanu, tāpēc pat izstrādāts plāns iespējamai amerikāņu delegācijas evakuācijai. ASV nosūtījušas uz Melno jūru arī divus karakuģus, lai nepieciešamības un ārkārtas situācijas gadījumā sniegtu Krievijai nepieciešamo palīdzību.

Par drošību Sočos un Ziemas olimpisko spēļu gatavošanās aizkulisēm Uģis Lībietis vairāk stāstīs arī trešdien Latvijas Radio programmā „Labrīt” pēc plkst.8.00.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti