Rīta Panorāma

Muzikālā apvienība "RAXTU RAXTI" dosies desmit gadu jubilejas koncerttūrē

Rīta Panorāma

Zviedrija bloķēs teritoriju ap "Nord Stream" noplūdēm

No Krievijas gūsta atbrīvotie azovieši tiekas ar ģimenēm

No Krievijas gūsta atbrīvotie azovieši tiekas ar ģimenēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No Krievijas gūsta atbrīvotajiem Ukrainas pulka "Azov" karavīriem pēc daudziem mēnešiem beidzot izdevies satikt savus tuviniekus. Kopš Krievija nesen gūstekņu apmaiņā  nodeva azoviešus Ukrainai, pastāv nosacījums, ka pieciem varonīgo Mariupoles aizstāvju komandieriem līdz kara beigām ir jāpaliek Turcijā.

Pēc mēnešiem ilgas prombūtnes un drausmīgiem apstākļiem Mariupoles "Azovstaļ" rūpnīcas teritorijā, kur nedēļām ilgi cīnījās uz dzīvību un nāvi, un nežēlīgā krievu gūsta, savus mīļos beidzot varēja apskaut pieci "Azov" komandieri – Deniss Prokopenko, Svjatoslavs Palamars, Serhijs Volinskis, Oļegs Khomenko un Deniss Šlega.

Satikšanās šoreiz ne uz dzimtās zemes, bet gan Turcijā. Īpašajā brīdī ar visiem kopā bija Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska dzīvesbiedre Olena Zelenska un Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks, kurš valsts vārdā visiem komandieriem pasniedza Zelta zvaigznes ordeņus par drosmi, pašaizliedzību un izturību.

"Cīņa par Mariupoli un viss, kas ar mums notika, atbrīvošana no gūsta ir Ukrainas brīnums," atzina Palamars.

"Visi lieliski saprot, kas ar mums būtu noticis. Ir cilvēki šeit, kas zina, kas ir krievu spīdzināšana un krievu gūsts.

Un šī balva ir mūsu karotāju apbalvojums. Tas ir mūsu ukraiņu tautas apbalvojums.

Es ļoti lepojos ar to, ka esmu ukrainis. Šī ir lieliskākā tauta pasaulē! Un lieliskākā valdība un lieliskākā armija."

Neklātienē pa telefonu visus sveica arī Ukrainas prezidents Zelenskis.

"Mēs visi ar jums ļoti lepojamies, un esmu ļoti priecīgs, ka jūs esat satikuši savus mīļos. Jūs esat ne tikai mūsu varoņi, bet arī krietni cilvēki, un arī tas ir ļoti svarīgi, un es jums katram par to arī pateicos."

Vēlāk uzrunā tautai Zelenskis norādīja, ka Ukraina darīs visu, lai savus mīļos varētu satikt arī pārējie karavīri, kas aizvien atrodas krievu gūstā. Cik tādu ir, pagaidām plašākas informācijas nav.

"Azov" komandieri kopā ar 125 ukraiņu karavīriem tika atbrīvoti pirms divām nedēļām gūstekņu apmaiņā, kurā iesaistījās arī Turcija un Sauda Arābija.

Krievija pretī saņēma prokrievisko politiķi Viktoru Medvedčuku un 55 Krievijas karavīrus.  Saskaņā ar savstarpēju vienošanos tagad visi pieci "Azov" komandieri ir īpašā Turcijas valdības aizsardzībā, frontē atgriezties nedrīkst un  līdz kara beigām paliks Turcijā.

"Viņi ir pilnīgā drošībā, ar Turcijas prezidenta Erdogana garantijām. Un viņiem ir nodrošināti atbilstoši apstākļi," uzsvēris Zelenskis.

 

KONTEKSTS:

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija un Ukraina septembra otrajā pusē veikušas gūstekņu apmaiņu, kurā Krievija nodevusi Ukrainai 215 gūstekņus, saņemot pretī prokrievisko politiķi Viktoru Medvedčuku un 55 Krievijas karavīrus. Starp atbrīvotajiem ir komandieri, "Azovstaļ" aizstāvji un kareives grūtnieces.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti