NATO lidmašīnu floti modernizēs «Boeing»

NATO un Amerikas Savienoto Valstu uzņēmums “Boeing” panākuši vienošanos par agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīnu AWACS modernizēšanu.

Bloka ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs norādīja, ka lielākā uzmanība tiks pievērsta jauno tehnoloģiju plašākai izmantošanai.  “Modernizācija nodrošinās, ka NATO saglabās līderpozīcijas jauno tehnoloģiju jomā. Tā nodrošinās AWACS ar sarežģītām, jaunām komunikāciju un tīkla iespējām, lai šīs lidmašīnas varētu turpināt savu būtisko misiju un dot ieguldījumu mūsu drošības garantēšanā,” sacīja Stoltenbergs.

NATO pārstāvji jau iepriekš informēja, ka modernizācijas projektā tiks iesaistīti arī Eiropas uzņēmumi un to īstenos līdz 2027. gadam. Līdz 2035. gadam, kad paredzēts izveidot jaunu agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmu, “Boeing” arī nodrošinās NATO gaisa flotes apkalpošanu. 

Kopējās projekta izmaksas būs viens miljards dolāru, bet līdz šim nav sniegta plašāka informācija par tā finansēšanas modeli.

Zīmīgi, ka vienlaikus ar informāciju par vienošanos atklātībā nonākusi ziņa par Vācijas valdības plāniem palielināt savas iemaksas alianses budžetā. Šis jautājums tiks apspriests  nākamnedēļ paredzētajā NATO līderu samitā Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā.  

Tikmēr militārie eksperti atgādina, ka 14 AWACS lidmašīnas ir vienīgais blokam piederošais  militārais ekipējums. Tās kopš  1982. gada izmantotas regulārajā gaisa telpas patrulēšanā, kā arī pirmajā Persijas līča un Afganistānas karā, bruņotajos konfliktos bijušās Dienvidslāvijas teritorijā un arī cīņā pret džihādistu grupējumu “Daīš” jeb “Islāma valsts”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti