NATO aizsardzības ministri apspriedīs raķešu līguma likteni

Otrdien Briselē tiekas NATO dalībvalstu aizsardzības ministri. Starp galvenajiem sarunu tematiem būs Līguma par vidējā un tuvā darbības rādiusa raķešu likvidāciju liktenis. Tāpat tiks apspriests NATO dalībvalstu tēriņu līmenis aizsardzībai, situācija Afganistānā, NATO un Eiropas Savienības sadarbība.  

NATO aizsardzības ministri sanāksmē Briselē apspriedīs, kādi jauni pasākumi būtu nepieciešami Eiropas pasargāšanai no Krievijas raķešu draudiem, paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

NATO aizsardzības ministri apspriedīs raķešu līguma likteniGints Amoliņš

  Par izstāšanos no Aukstā kara beigās parakstītās vienošanās par raķešu likvidāciju paziņojušas ASV, apsūdzot Krieviju par tās pārkāpšanu. Atbildot tādu pašu soli spēra arī Krievija.

  Šī NATO dalībvalstu aizsardzības ministru sanāksme būs īpaša arī ar to, ka pirmo reizi tajā kā novērotāja piedalīsies arī Maķedonijas jeb drīzumā jau Ziemeļmaķedonijas aizsardzības ministre Radimila Šekerinska. Pirms nedēļas NATO parakstīja protokolu par Maķedonijas pievienošanos aliansei pēc tam, kad tā atrisināja gadu desmitiem ilgušo strīdu ar Grieķiju par valsts nosaukumu.

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti