Miris Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras ģenerāldirektors

Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra paziņojusi, ka miris tās ģenerāldirektors Jukija Amano.

Pagaidām gan netiek sniegta informācija par to, kā 72 gadus vecais japāņu diplomāts miris. Zināms, ka pagājušajā nedēļā viņš veselības problēmu dēļ neieradās uz aģentūras vadības sanāksmi. Iepriekš vārdā nenosaukti diplomāti arī minējuši, ka ģenerāldirektors plānojis atstāt amatu pirms sava trešā termiņa beigām 2021.gadā, un tas varētu notikt tieši veselības problēmu dēļ.

Amano amatā atradās kopš 2009. gada un 2015. gadā piedzīvoja kodolvienošanās parakstīšanu starp Irānu un pasaules lielvarām.

Latvijas Ārlietu ministrija publiskā paziņojumā izteikusi visdziļāko līdzjūtību Amano tuviniekiem, draugiem un kolēģiem. "Ilggadējā Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras ģenerāldirektora nāve ir smags zaudējums starptautiskajai masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas un atbruņošanās kopienai,"norādīts paziņojumā.

Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra ir Vīnē bāzēta starptautiska organizācija, kuras mērķis ir veicināt kodolenerģijas izmantošanu miermīlīgiem mērķiem un ierobežot kodolieroču izplatīšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti