Migrācija atgriezusies Eiropas Savienības politiskajā dienaskārtībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eiropas Savienības dalībvalstu iekšlietu ministri piektdien pulcējās uz tikšanos Briselē, lai apspriestu arvien pieaugošo migrācijas vilni. Iebraucēji ierodas Eiropā gan pa Vidusjūru, gan caur Rietumbalkāniem.

Migrācija atgriezusies Eiropas Savienības politiskajā dienaskārtībā
00:00 / 02:00
Lejuplādēt

Migrācija ir atgriezusies Eiropas valstu politiskajā dienaskārtībā. Jaunā Itālijas valdība nevēlas pieņemt nevalstisko organizāciju kuģus, kas Vidusjūrā glābj slīkstošos migrantus.

Savukārt Austrija un Čehija ir atjaunojušas robežkontroli ar Slovākiju, jo arī caur to ierodas daudz migrantu. Tikmēr Beļģijā dažiem ukraiņu bēgļiem nākas gulēt dzelzceļa stacijā.

Eiropas Savienības iekšlietu komisāre Ilva Johansone saka, ka svarīgi ir paātrināt neregulāro migrantu atgriešanu mājās.

"Mums ir ļoti laba politiska vienošanās par ātru pakistāniešu un bangladešiešu atgriešanu. Tagad tas ir jāizmanto. Mēs redzam, ka daudziem iebraucējiem nav vajadzīga starptautiska aizsardzība. Viņi nāk no valstīm, kurās viņi var tikt ātri atgriezti atpakaļ."

Itālijas valdība nesen paziņoja, ka šī valsts nevar būt vienīgā vieta, kur ierodas iebraucēji no Āfrikas. Tomēr skarbā Romas nostāja saasināja attiecības ar Parīzi. Arī caur Serbiju ierodas daudz afgāņu, sīriešu un citu valstu pārstāvju.

Beļģijā pašlaik nav vietas, kur izvietot aptuveni 5000 patvēruma meklētāju. Tādēļ pat ar vēzi slimai ukrainietei ir jāguļ uz grīdas Briseles dzelzceļa stacijā.

Beļģijas migrācijas un patvēruma valsts sekretāre Nikola de Mora vēlas redzēt taisnīgāku iebraucēju sadali starp valstīm.

"Tie, kas ierodas pie mūsu ārējām robežām, ir nekavējoties jāpārbauda.

Izskatās, ka 60% no iebraucējiem nav nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Tas ir ievērojams cilvēku skaits, kurus var un vajadzētu nosūtīt mājās ātrāk.

Tos, kuriem ir vajadzīga starptautiskā aizsardzība, vajadzētu godīgāk sadalīt starp dalībvalstīm, jo šobrīd mums nepastāv vienota pārdales sistēma."

Tomēr komisāre Johansone uzskata, ka iebraucēju pārdales sistēma jau strādā. Par citiem risinājumiem diskusijas turpināsies nākamajā sēdē decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti