Pēc tam, kad atklātībā nonāca informācija par to, ka viens no Solsberi incidenta iespējamiem dalībniekiem Ruslans Baširovs patiesībā varētu būt Krievijas Ģenerālštāba galvenās pārvaldes pulkvedis Anatolijs Čepiga, vairāki Krievijas preses izdevumi neatlaidīgi ir turpinājuši izmeklēt šīs personas vēsturi.
Tā, piemēram, izdevums "Novaja gazeta" centies noskaidrot, par ko Anatolijs Čepiga ir saņēmis Krievijas varoņa titulu. Viens no izdevuma uzrunātajiem informācijas avotiem, kurš savulaik dienējis kopā ar minēto personu, atklājis, ka Čepiga šo titulu saņēmis ar slēgtu Krievijas prezidenta rīkojumu par darbībām Krimas aneksijas laikā.
Viņš gan nav varējis paskaidrot, ar ko tieši Čepiga Krimā nodarbojies, taču tā varētu būt vai nu Krimas Ministru padomes ēkas vai Beļbekas lidlauka ieņemšana, vai arī Ukrainas armijas jūras kājnieku brigādes atbruņošanas operācija Feodosijā.
Vēl divi no avotiem, kas dienējuši ar Čepigu speciālo uzdevumu vienībā, apstiprinājuši, ka Čepiga un Baširovs tiešām ir viens un tas pats cilvēks, taču viņš neesot redzēts jau kopš 2006.gada. Dienesta biedri atzinuši, ka Čepigam ir bijis kāds radinieks Habarovskas apgabala administrācijā, un tā dēļ pat vienības komandieris un tā brīža prezidenta amata kandidāta Vladimira Putina uzticības persona esot ar Čepigu sarunājušies īpaši pieklājīgi.
Savu versiju izvirzījis arī pētījumu centrs "Dosjē", kas pieļauj, ka Anatolijs Čepiga 2014.gada februārī Krievijas Aizsardzības ministrijas speciālo operāciju spēku grupā ir piedalījies bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča evakuācijā uz Krieviju. Šajā gadā Čepiga esot sācis studēt Krievijas Militāri diplomātiskajā akadēmijā, ko Krievijas izlūkdienestā sauc par "konservatoriju". Par šo operāciju Krievijas varoņa titulu saņēmis arī bijušais Putina apsargs Aleksejs Djumins, kurš vēlāk kļuva par Tulas apgabala gubernatoru, kā arī vairāki citi tā dēvētie "muzikanti" no minētās "konservatorijas", kas darbojušies arī privātajā militārajā kompānijā "Vāgners". Šis grupējums ir darbojies gan Ukrainā, gan vēlāk arī Sīrijā un par savu darbību ir iekļauts arī ASV sankciju sarakstā.
Minētie preses izdevumi arī noskaidrojuši vairākas dzīvesvietas, kurās savulaik reģistrēts Anatolijs Čepiga un arī jaunu pasi ieguvušais Ruslans Baširovs. Visas šīs dzīvesvietas ir bijušas kopmītnes vai dzīvokļi, kuros savus studentus parasti pieraksta Militāri diplomātiskā akadēmija.
Līdz šim izmeklētājiem īpaši nav veicies ar otra aizdomās turamā – Anatolija Petrova – personības noskaidrošanu. Vien izdevies noskaidrot, ka šī persona savulaik iegādājusies automašīnu un vēlāk to pārdevusi.
Krievijas oficiālajos medijos izskanējusī informācija komentēta netiek. Vien Krievijas ārējās izlūkošanas direktors Sergejs Nariškins paziņojis, ka Skripaļu saindēšanas lieta ir rupji izplānota provokācija. Pēc viņa vārdiem, pat ja kādas valsts specdienestiem ir bijis dots šāds uzdevums, īstenotā operācija ir veikta ārkārtīgi neprofesionāli. Arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs iepriekš izteicies, ka Skripaļu lietas izmeklēšana irst pa visām vīlēm, apsūdzot Lielbritāniju par nevēlēšanos sadarboties ar Krieviju šīs lietas izmeklēšanā.