Lukašenko noraida sarunas ar opozīciju

Neraugoties uz Baltkrievijas vēsturē lielākajiem protestiem pret negodīgām vēlēšanām, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko turpina atteikties no sarunām ar opozīciju.

Uzrunājot spēka struktūru vadītājus, autoritārais līderis tikko dibināto Opozīcijas padomi nosauca par ārvalstu sponsorētiem, izbijušiem politiķiem un nacistiem.

"Protestu organizatori no rietumvalstīm mums piemet otru pusi un pieprasa ne vairāk un ne mazāk kā varas atdošanu viņiem. Mēs to viennozīmīgi vērtējam kā mēģinājumu sagrābt varu ar visām no tā izrietošajām sekām. Mums ir pietiekami daudz rīku, lai nomierinātu šos karstgalvjus. Viņu vidū ir gan aizvainotie, kas kādreiz bija pie varas, kā arī atklāti, no ķēdes norāvušies nacisti!" sacīja Lukašenko.

Opozicionāri Lukašenko komentāru nosauca par absurdu.

"Es domāju, ka mēs visi vienkārši esam noguruši no situācijas, kad mūsu valsti vada drošības dienesti, pirmkārt un galvenokārt Baltkrievijas Valsts drošības komiteja," pauda Opozīcijas padomes pārstāvis Pāvels Latuško.

Eiropas Savienība trešdien rīkos Baltkrievijas krīzes ārkārtas samitu. Tas notiks virtuāli, un gaidāms, ka tajā arī tiks izteikts brīdinājums Krievijai par neiejaukšanos Baltkrievijas iekšējās lietās.

KONTEKSTS:

Baltkrievijā norisinās iedzīvotāju protesti pret 9. augustā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu. Saskaņā ar Baltkrievijas Centrālās vēlēšanu komisijas sniegto informāciju, ilggadējais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%.

Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes ārkārtas sēdē 14. augustā Eiropas valstu ārlietu ministri vienojās par sankcijām Baltkrievijas amatpersonām saistībā ar notikušajām prezidenta vēlēšanām, kuras ES neatzīst par godīgām, un tiem sekojošo protestu apspiešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti