LTV tiešraidē no Vatikāna pārraidīs Benedikta XVI pēdējo vispārējo audienci

Pāvesta Benedikta XVI, kurš atkāpjas no amata, pēdējo vispārējo audienci 27.februārī tiešraidē no Svētā Pētera laukuma Vatikānā demonstrēs arī Latvijas Televīzija (LTV). Tiešraide no Vatikāna sāksies plkst.11.30.

85 gadus vecais Romas pāvests Benedikts XVI amatu atstās 28.februāra vakarā. Viņš minējis, ka lielā vecuma dēļ viņam vairs neesot spēka adekvātai katoļu baznīcas vadīšanai. Šāds pāvesta lēmums pārsteidza pasauli. Benedikts XVI ir pirmais Romas katoļu pāvests vairāk nekā 700 gadu laikā, kurš pats aiziet no amata.

Jauns Romas katoļu pāvests jāievēlē kardinālu konklāvam, ko atbilstoši noteikumiem nedrīkst sasaukt agrāk kā 15 līdz 20 dienu pēc tam, kad pāvesta amats ir kļuvis vakants. Taču Vatikāna preses sekretārs Federiko Lombardi paziņojis, ka pēc vairāku kardinālu ierosinājuma augstas Vatikāna amatpersonas izvērtēs šo nosacījumu. Šāds laiks noteikts, lai Romā varētu ierasties visi 117 kardināli, kuriem jāpiedalās konklāvā. Lombardi norādīja, ka pāvests jau ir paziņojis, ka atstās amatu 28.februārī, tāpēc kardināliem ir pietiekami laika, lai nokļūtu Romā, un pašreizējos noteikumus ir iespējams interpretēt. Tomēr viņš uzsvēra, ka lēmums vēl nav pieņemts.

Vatikāna preses sekretārs arī pavēstīja, ka Benedikts XVI pēc amata atstāšanas līdz aprīļa beigām vai maija sākumam uzturēsies pāvestu vasaras rezidencē Kastelgandolfo netālu no Romas, kamēr tiks renovēta viņa jaunā rezidence Vatikānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti