Panorāma

Prezidenta egli iededz daudzbērnu ģimenes

Panorāma

Ko nolēmusi SOK?

Egle no Valkas mirdz Londonā

Londonā iedegta īpaša egle no Valkas

Īpaša egle iedegta arī Londonā. Aizsākot Latvijas un Apvienotās Karalistes attiecību simtgades svinības, pirmdien, 4.decembrī, Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons un Latvijas vēstniece Baiba Braže iededza Latvijas dāvāto egli. Sešus metrus augstā egle uz Angliju ceļoja no Valkas – vietas, kurai ir svarīga loma neatkarīgas Latvijas valsts dzimšanā.     

Pašā Londonas centrā dažu minūšu gājiena attālumā no Bekingemas pils atrodas britu Ārlietu ministrijas oficiālā reprezentācijas ēka, kur visu decembri lielajā hallē apmeklētājus priecēs Latvijas dāvinātā Ziemassvētku egle. Latvijas dāvinātā egle ir uzskatāms apliecinājums abu valstu draudzīgajām attiecībām.

Latvijas egle ir novietota goda vietā - centrālajā hallē, un tā ir vienīgā Ziemassvētku egle šajās telpās. Zaļo skaistuli uzstādīja un dekorēja Latvijas vēstniecības darbinieki.

 “Ņemot vērā, ka Latvija ir viena no lielākajām kokmateriālu eksportētāju valstīm uz Apvienoto Karalisti un pirmā Ziemassvētku egle tika dekorēta Rīgā, pirmā pārliecinošā ideja bija, ka jāmēģina tiešām uzdāvināt britu Ārlietu ministrijai egli. Kārtīgu Latvijas egli!” stāstīja Latvijas Republikas vēstniece Apvienotajā Karalistē Baiba Braže.

 “Un tā mēs soli pa solim sākām mēģināt, meklēt, ceļš nebija viegls, prasīja daudz cilvēku iesaisti, sadarbību starp institūcijām. Protams, bijām ļoti laimīgi, ka tas izdevās, esam priecīgi!” atzina vēstniece.

SIA “Norvik Timber Industries” pārstāvis Dīns Borders stāstīja, ka patiesībā uz Lielbritāniju veda divas egles - gadījumam, ja nu vienai pa ceļam atgadās kas nelāgs.

“Un šeit nogādājām to lielāko no abām! Esam priecīgi, ka varējām palīdzēt Latvijas vēstniecībai, lai šis projekts izdotos. Iespējams, ka šis ir sākums jaunai tradīcijai, varbūt turpmākajos gados to darīsim atkal un atkal. Ceru, ka tā, jo tas uzsver latviešu un britu valdības draudzīgās attiecības,” sacīja Borders.

Ziemassvētku egles svinīgajā iedegšanā piedalījās arī britu ārlietu ministrs Boriss Džonsons, kurš ierodoties sasveicinājās ar katru pasākuma viesi personīgi.

Pasākumu kuplināja Londonas latviešu koris ar Ziemassvētku dziesmām, kam pievienojās arī klātesošie.  

Kad tika dziedāta "Ak, eglīte" latviešu valodā, britu ārlietu ministrs arī centās dziedāt latviski.

Savstarpējo dāvanu pasniegšanā neiztika bez jokiem,  “Rīgas melno balzamu” britu ārlietu ministrs sākumā noturēja par šampūnu, izsaucot pamatīgu jautrību klātesošajos.

Lai arī pasākuma scenārijā nebija paredzēts, tomēr klātesošie nodziedāja "Daudz baltu dieniņu", apsveicot Latvijas vēstnieci dzimšanas dienā, un apsveikumi tika saņemti arī no Borisa Džonsona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt