Lietuvas valdība uz divām nedēļām aptur visu izglītības, kultūras, sporta iestāžu un izklaides vietu darbību

Lietuvas valdība ceturtdien pēc Valsts ārkārtējo situāciju komisijas ieteikuma devusi rīkojumu saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatības draudiem uz divām nedēļām apturēt visu izglītības, kultūras, sporta iestāžu un izklaides vietu darbību visā valstī.

Valdības sēdē arī pieņemts lēmums aizliegt ceļojumus uz un no valstīm un teritorijām, kas atzītas par slimības riska zonām, - šobrīd tās ir Itālija, Francija, Vācija, Spānija, Ķīna, Honkonga, Irāna, Japāna, Dienvidkoreja un Singapūra.

No piektdienas saskaņā ar valdības lēmumu būs aizliegti visi publiskie pasākumi slēgtās telpās, bet brīvdabas pasākumos dalībnieku skaits nedrīkstēs pārsniegt 100 cilvēkus, turklāt būs jānodrošina, lai cilvēki šajos pasākumos ieturētu vismaz metra atstatumu cits no cita, un vecāka gadagājuma cilvēkiem adresēti pasākumi šai laikā nebūs pieļaujami.

Sporta pasākumus rīkot atļauts, taču bez skatītāju klātbūtnes.

Lēmumam par skolu slēgšanu piektdien vēl būs ieteikuma raksturs, bet no pirmdienas, 16. marta, līdz 27. martam mācību process tiks pārtraukts "visās Lietuvas izglītības iestādēs - no bērnudārziem līdz universitātēm," žurnālistiem pēc valdības sēdes sacījis premjerministrs Sauļus Skvernelis.

Mācību process varēs turpināties tālmācības ceļā, norādījis izglītības ministrs Aļģirds Monkevičs.

Pēc viņa teiktā, pašvaldībām būs jānodrošina bērniem aprūpe izglītības iestādēs gadījumā, kad to nav iespējams nodrošināt mājās.

Darba devējiem ieteikts atļaut darbiniekiem, kuriem ir bērni, strādāt no mājām, bet gadījumos, kad tādu iespēju nav, izsniegt viņiem darbnespējas lapas, pieļaujot iespēju to darīt arī ar atpakaļejošu datumu.

Šo laiku izglītības iestādēs ieteikts uzskatīt par skolēnu brīvlaiku.

"Divas nedēļas ilgs brīvlaiks, un šajās divās nedēļās mums jāsagatavojas mācību procesu organizēt citādā veidā, ja tas būs vajadzīgs, - vai nu kā tālmācību, vai citā formā," norādījis premjers.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Pasaules Veselības Organizācija saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas stāvokli veselības aizsardzības jomā.  

Vīruss izplatījies arī ārpus Ķīnas, tostarp vairākās Eiropas valstīs. "Covid-19" konstatēts arī Latvijā un pārējās Baltijas valstīs.

Starptautiskās organizācijas vērš uzmanību uz to, ka jaunais "Covid-19" koronavīruss izraisīs ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos. Turklāt pesimistiskākie scenāriji liecina pat par pirmo globālo ekonomisko lejupslīdi kopš finanšu krīzes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tas ietekmēs arī Latviju, un vienas no pirmajām no koronavīrusa cieta aviopārvadājumu un tūrisma nozares.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti