Lietuvā jau izdevies savākt Ukrainai paredzētā «Bayraktar» iegādei vajadzīgos 5 miljonus eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lietuvā trīsarpus dienu laikā izdevies savākt ziedojumos piecus miljonus eiro, kas vajadzīgi, lai iegādātos un uzdāvinātu Ukrainai Turcijā ražoto bezpilota lidaparātu "Bayraktar", paziņojis līdzekļu vākšanas kampaņas ierosinātājs žurnālists Andrjus Tapins, pateikdamies visiem ziedotājiem.

No trešdienas, kad šī akcija tika izziņota, līdz sestdienas vakaram savākti vairāk nekā 5 065 000 eiro.

Aicinājumam atsaukušies arī ziedotāji no Latvijas, Igaunijas un citām valstīm - Lielbritānijas, Īrijas, Norvēģijas, ASV un pat no Filipīnām. Prāva daļa naudas savākta nelielos privātos ziedojumos, akcijā piedalījušās arī daudzas pazīstamas Lietuvas personības, uzņēmēji, politiķi.

Paša Tapina dibinātā mediju kompānija "Laisves TV" ziedojusi 62 000 eiro. Visu summu bija iecerēts savākt trīs nedēļu laikā, bet cilvēku atsaucība izrādījusies negaidīti liela.

Savāktie līdzekļi tiks nodoti Lietuvas Aizsardzības ministrijai, kas iepriekš paudusi atbalstu šai idejai. Ministrijas pārstāvji nākamnedēļ dosies uz Turciju runāt par lidaparāta iegādi un parakstīt nodomu protokolu.

Tapins iepriekš uzsvēris, ka šīs akcijas mērķis ir simbolisks - ne tikai savākt naudu "Bayraktar" iegādei, bet arī piesaistīt pasaules uzmanību Ukrainas situācijai un sniegt morālu atbalstu ukraiņiem.

"Bayraktar" ir kļuvis par Ukrainas pretestības simbolu, kopš Krievija 24.februārī sāka atkārtoto iebrukumu valstī. Tas izmantots Krievijas bruņutransporta, pretgaisa aizsardzības un pat tanku iznīcināšanā. Ziņots, ka "Bayraktar" tika izmantots arī operācijā, kad ar pretkuģu raķetēm "Neptun" aprīlī tika iznīcināts Krievijas kreiseris "Moskva".

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti