Lietuva būvē žogu uz robežas ar Kaļiņingradu

Šonedēļ Lietuvā ir sākusies vērienīga celtniecība – top žogs, kas atdalīs Lietuvu no Krievijas Federācijas Kaļiņingradas apgabala. Projekts izmaksās gandrīz pusotru miljonu eiro. Divus metrus augsto metāla konstrukciju ar visu nepieciešamo tehnisko aprīkojumu plānots pabeigt līdz šī gada beigām.

Celtniecības darbi ir tikai pašā sākumā. Žoga posma garums ir 45 kilometri, pati robeža ir garāka, taču daļa tās ir gar upi. Upes posmā novērošana un robežkontrole jau ir aprīkota.

Kad par projektu tika paziņots medijiem, Krievijas pārstāvji piedāvāja palīdzību. Bija arī tehniski piedāvājumi no Krievijas, taču izvēle krita par labu Lietuvas uzņēmumam.

Sākoties žoga celtniecībai, Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs to nosauca par rusofobisku. Tajā pašā laikā viņš arī paslavēja vietējās pašvaldības abās robežas pusēs, kas “saredz no iedzīvotāju puses interesi turpināt saskarsmi”.

Žoga uzstādīšana jāpabeidz līdz 20.decembrim.

Tuvākajā laikā Lietuvā sāksies militārās mācības, kuru galvenais mērķis būs tā saucamā Suvalku koridora aizsardzība. Vairākos NATO pētījumos tieši “Suvalku plaisa” jeb “Suvalki GAP” ir minēts kā viens no vājākajiem posmiem NATO aizsardzībā. Pats Suvalku koridors ir tā Lietuvas un Polijas teritorija, kur ir vistuvākais attālums starp Baltkrievijas un Krievijas Kaļiņingradas apgabala robežu. Turklāt rudenī arī Baltkrievija un Krievija rīkos kopīgas militārās mācības “ZAPAD -2017”, kas notiks arī Baltkrievijas teritorijā, ļoti tuvu Suvalku koridoram.

Līdz 2020.gadam Lietuva plāno uzbūvēt žogu arī uz Baltkrievijas - Lietuvas robežas. Galvenais pamatojums, kāpēc žogs ir nepieciešams, ir cīņa pret kontrabandistiem un pret nelegālo migrāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti