Krievijas Dome ratificējusi vienošanos par Krimas uzņemšanu

Krievijas Valsts dome ratificējusi vienošanos, kas noslēgta ar Krimu un Sevastopoli, par tās uzņemšanu Krievijas Federācijas, sastāvā ziņo portāls UNN.

Domes ārkārtas sanāksmē pirmajā lasījumā nolēma ratificēt „līgumu starp Krievijas Federāciju un Krimas Republiku” par tās kā jauna subjekta uzņemšanu Krievijas sastāvā.

Kopš Krievijas prezidenta Vladimira Putina un pašpasludinātās Krimas valdības līguma parakstīšanas par Krimas uzņemšanu Krievijas Federācijas sastāvā ir pagājušas vien dažas dienas. Taču jau šodien Valsts Dome jau pirmajā lasījumā pieņēmusi likumu par Krimas pievienošanos Krievijai.

Par šo likumprojektu balsojuši 445 deputāti un viens - pret. Saskaņā ar noslēgto līgumu, tas stājas spēkā ar ratificēšanas dienu, taču līdz 2015.gada 1. janvārim ir noteikts pārejas periods, kurā tiks noregulēti visi jautājumi par Krimas un Sevastopoles integrāciju Krievijas ekonomiskajā, finanšu, kredītu un tieslietu sistēmās, kā arī varas iestādēs. Savs apstiprinājums gan vēl jādod Krievijas Federācijas Padomei, taču par iznākumu faktiski nekādu šaubu nav. 

Trešdienas vakarā Krievija bez iepriekšēja brīdinājuma pārstāja ielaist savā teritorijā kravas mašīnas ar Ukrainas precēm, kā rezultātā pie robežas veidojas garas rindas. Krievijas Federālais muitas dienests  to skaidro ar pastiprinātām pārbaudēm, jo esot saņemta informācija par mēģinājumu ievest valstī aizliegtus priekšmetus, tostarp ieročus.

Pagaidām nav skaidrs, vai tāda bijusi Maskavas reakcija uz oficiālās Kijevas izteiktajiem draudiem atcelt bezvīzu režīmu ar Krieviju. Taču ceturtdien Kijeva no šiem plāniem atteikusies. Kā paskaidrojis Ukrainas premjerministrs Arsēnijs Jaceņuks, nevajadzētu steigties ar vīzu režīma ieviešanu ar Krieviju, jo tas var kaitēt pašu ukraiņu interesēm. 

Jau ziņots, ka 16.martā Krimā notika referendums, kuru neatzīst gandrīz visas pasaule. Atbilstoši Krimas vēlēšanu komisijas paustajam, 95,7% vēlētāju atbalstījuši Krimas pievienošanos Krievijai.

Dienu vēlāk Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis dekrētu par Krimas atzīšanu par suverēnu un neatkarīgu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti