Krievijā stājas spēkā daudz kritizētais «antigeju likums»

Daudz kritizētais likumprojekts par homoseksuālisma propagandas aizliegumu bērnu un pusaudžu vidū jeb tā dēvētais "antigeju likums" Krievijā stāsies spēkā jau pirmdien, pēc tam, kad to parakstījis prezidents Vladimirs Putins.

Pēc jaunā likuma apgalvojums, ka homoseksuālu cilvēku attiecības ir vienlīdzīgas heteroseksuālu cilvēku attiecībām, ir likuma pārkāpums. Anti-propagandas likums paredz naudassodu apmērā līdz 5000 rubļiem jeb aptuveni 80 latiem privātpersonām, kas izplata nepilngadīgajiem paredzētu informāciju, „kuras mērķis ir viņu vidū attīstīt netradicionālas seksuālās orientācijas ievirzes” vai, kā rakstīts likuma tekstā, var radīt „sagrozītu izpratni”, ka homoseksuālas un heteroseksuālas attiecības ir „sociāli vienlīdzīgas.” Bet ārzemju pilsoņiem būs jārēķinās ne tikai ar naudas sodu, bet arī administratīvo arestu līdz 15 dienām un izraidīšanu. Tikmēr organizācijas riskē ar sodu līdz miljonam rubļu jeb aptuveni 17 tūkstošiem latu un darbības pārtraukšanu uz 90 dienām.

Likuma pretinieki to sauc par homofobisku, un brīdina, ka tas ir tik neskaidri definēts, ka tiks izmantos patvaļīgi, lai attaisnotu represijas pret gejiem augošās homofobijas apstākļos. Homoseksuālistu tiesību aizstāvji notiekošo raksturo kā „vēsturisku kļūdu”, un sola vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

Savukārt Putins vēl šonedēļ noliedza, ka likums būtu vērsts pret homoseksuāļiem, paziņojot, ka tas ir paredzēts bērnu aizsargāšanai „no attiecīgas informācijas.” Viņš arī brīdināja citas valstis neiejaukties Krievijas iekšējās lietās.

Prezidents parakstījis arī vēl vienu pretrunīgi vērtētu likumu, kas saistāms ar Krievijas meiteņu pankgrupas „Pussy Riot” pret Putinu vērstu akciju pagājušā gada februārī Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē. Par to trim grupas dalībniecēm piespriests cietumsods. Otrs Putina parakstītais likumprojekts paredz līdz pat trīs gadu cietumsodu personām, kas aizskārušas ticīgo jūtas. Proti, tajā teikts, ka „publiskas darbības, kas pauž klaju necieņu pret sabiedrību un pastrādātas ar mērķi aizvainot ticīgo reliģiskās jūtas”, ir jāsoda ar cietumsodu līdz vienam gadam un naudassodu līdz 300 000 rubļiem jeb aptuveni 5000 latiem. Bet, ja šāda rīcība notikusi baznīcā vai citā lūgšanu vietā, tā sodāma ar cietumsodu līdz pa trim gadiem un vēl lielāku naudassodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti