Krievijā pabeigti otrās Covid-19 vakcīnas klīniskie izmēģinājumi

Krievijas zinātnieki veiksmīgi pabeiguši jau otrās Covid-19 vakcīnas klīniskos izmēģinājumus. Varas iestādes to varētu apstiprināt lietošanai jau šī mēneša vidū.

Krievijas mediji vēsta, ka vakcīnu izstrādājuši Novosibirskas pētījumu centra speciālisti. Preparātam dots nosaukums “EpiVakKorona”, un tas veiksmīgi izmēģināts ar brīvprātīgajiem. Jau tuvākajos mēnešos vakcīnu varēšot saņemt iedzīvotāji.

Šonedēļ arī Ķīnas mediji vēstīja, ka valstī turpinās darbs pie 11 vakcīnu izstrādes, tomēr pagaidām nav skaidrs, kad preparātus varēs izmantot vakcinācijai. 

Krievija jau 11. augustā reģistrēja savu pirmo Covid-19 vakcīnu. Tomēr daudzi ārvalstu eksperti aicināja būt piesardzīgiem, jo tik īsā laikā nav iespējams veikt pilnvērtīgas pārbaudes. Krievijā un Ķīnā arī esot daudz vājākas uzraudzības sistēmas, un tas palielina kļūdu risku.  

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti