Krievijā septembrī sāks ražot vakcīnu pret Covid-19

Trīs Krievijas uzņēmumi septembrī sāks rūpnieciski ražot eksperimentālu vakcīnu pret Covid-19. Preparātu izstrādājuši Gamalejas Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētījumu centra speciālisti.  

Krievijas mediji vēsta, ka pirmajos mēnešos tiks saražoti vairāki tūkstoši  vakcīnu devu, bet nākamā gada sākumā ražošanas apjoms varētu pieaugt līdz vairākiem miljoniem.

Pirmie preparātu saņems mediķi un skolotāji, bet pēc tam tiks vakcinēti pārējie iedzīvotāji.

Preparāta izstrādātāji informēja, ka tas veiksmīgi izmēģināts un vakcinētajiem esot izveidojusies imunitāte pret koronavīrusu.

Tomēr daudzi ārvalstu eksperti aicina būt piesardzīgiem, jo tik īsā laikā nav iespējams veikt pilnvērtīgas pārbaudes.

ASV galvenais infektologs Entonijs Fauči pirms dažām dienām brīdināja par Ķīnā un Krievijā izstrādātajām jaunā koronavīrusa vakcīnām un pauda bažas par to drošību. Abās valstīs uzraudzības sistēmas ir daudz vājākas nekā Rietumu pasaulē, un tas palielina kļūdu risku. Daudzi zinātnieki arī pauž bažas par uzsākto Ķīnas militārpersonu vakcināciju ar nepietiekami pārbaudītu preparātu.

KONTEKSTS:

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti