Kijevā nogalināts krievu žurnālists Arkādijs Babčenko

Kijevā nogalināts žurnālists Arkādijs Babčenko. Viņam tika iešautas trīs lodes mugurā, kad viņš atgriezās savā dzīvoklī.  

Ukrainas policijas pārstāvji ziņo, ka slepkava sagaidīja žurnālistu kāpņu telpā pie dzīvokļa un trīs reizes iešāva viņam mugurā. Uzbrukuma brīdī dzīvoklī atradās Babčenko sieva, un viņa pēc šāvieniem atrada asiņojošo vīru. Žurnālists nomira ātrās palīdzības mašīnā ceļā uz slimnīcu.

Ukrainas varas iestādes ir izveidojušas  iespējamā uzbrucēja fotorobotu un ziņo, ka aizdomās tiek turēts no 40 līdz 45 gadiem vecs vīrietis ar sirmu bārdu. Varas iestādes uzskata, ka uzbrukums saistīts ar Babčenko profesionālo darbību, taču plašākus komentārus nesniedz. Savukārt kolēģi pieļauj iespēju, ka nozieguma organizēšanā iesaistītas Krievijas varas iestādes.

Ilgus gadus viņš strādāja kā kara korespondents un saņēmis vairākas literāras balvas par sava dienesta aprakstīšanu Čečenijas karu laikā.

Babčenko arī strādājis Krievijas neatkarīgajā laikrakstā “Novaja gazeta” un raidstacijā “Eho Moskvi”, bet no pērnā gada oktobra vadīja raidījumu Krimas tatāru televīzijas kanālā “ATR”. Tā darbību pēc Krimas aneksijas nācās pārcelt uz Kijevu.

Pārcelties uz Ukrainu un tur strādāt viņš lēma pēc tam, kad saņēma arvien vairāk anonīmus draudus par izrēķināšanos savu politisko uzskatu dēļ.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti