Katoļu baznīcas kardināli Romā apspriedīs iecerētās kūrijas reformas

29. augustā Romā uz tikšanos pulcēsies katoļu baznīcas kardināli no visas pasaules, lai paustu savu viedokli par jauno apustulisko konstitūciju, kas paredz Romas katoļu baznīcas kūrijas reformēšanu. Šī tikšanās notiek vien divas dienas pēc tam, kad pāvests ir paziņojis par 20 jaunu kardinālu iecelšanu, 16 no kuriem būs iespēja nākotnē balsot par nākamo pāvestu.

Katoļu baznīcas kardināli Romā apspriedīs iecerētās kūrijas reformas
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

Apustuliskā konstitūcija "Praedicate Evangelium", kas stājās spēkā jūnija sākumā, ietver un sistematizē dažādas katoļu baznīcas pārvaldē pēdējos gados īstenotās reformas. Šis dokuments, par kuru savu viedokli turpmākajās dienās varēs izteikt kardināli, nomainīja pāvesta Jāņa Pāvila II 1988. gadā izdoto konstitūciju "Pastor bonus".

Jaunajā konstitūcijā vislielākais uzsvars ir likts uz jaunu ticīgo piesaisti, īpaši vēršoties pie nabadzīgajiem un atstumtajiem iedzīvotājiem. 80 procentu pasaules katoļu pašlaik dzīvo dienvidu puslodē, un Vatikāna eksperti ar to arī skaidro pāvesta lēmumu par jaunajiem kardināliem iecelt divus pārstāvjus no Āfrikas un piecus no Āzijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti