Rīta Panorāma

Islandē sācies vulkāna izvirdums

Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas mēru Vilni Ķirsi

Pāvests Francisks ļauj svētīt viendzimuma pārus

Pāvests Francisks apstiprina viendzimuma pāru svētīšanu

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks oficiāli apstiprinājis atļauju priesteriem svētīt viendzimuma pārus – jaunā dokumentā skaidrotas radikālās izmaiņas Vatikāna nostājā, uzsverot, ka cilvēkus, kas tiecas pēc Dieva mīlestības un žēlastības, nevajadzētu pakļaut "izsmeļošai morālai analīzei", lai to saņemtu.

Tomēr baznīca atkārtoti uzsver, ka laulība ir savienība vienīgi starp sievieti un vīrieti.

Pirmdien publiskotajā Vatikāna doktrīnas biroja dokumentā plašāk skaidrota nostāja, kas sākotnēji pausta oktobrī vēstulē diviem konservatīviem kardināliem. 

Sākotnējā atbildē Francisks ieteica, ka šādas svētības varētu tikt dotas noteiktos apstākļos, ja rituāls nelīdzinās laulību ceremonijai.

Jaunajā dokumentā uzsvērts, ka lūgumi pēc šādas svētības saņemšanas nav noraidāmi principā.

Cilvēki "neregulārās" savienībās – homoseksuālās vai heteroseksuālās – atrodas grēka stāvoklī. Taču tāpēc nevajadzētu liegt viņiem Dieva mīlestību vai žēlastību.

"Tāpēc tad, kad cilvēki lūdz svētību, kā priekšnoteikums tās došanai nebūtu jāizvirza izsmeļoša morālā analīze," teikts dokumentā.

Tikmēr eksperti norāda, ka lēmums nav negaidīts, jo Francisks jau šā gada sākumā intervijā ziņu aģentūrai "Associated press" norādīja, ka homoseksuālisms nav noziegums, bet gan cilvēcisks stāvoklis. "Ja cilvēks vaļsirdīgi meklē Dievu, tad kas es esmu, lai viņu tiesātu. Tas ir Kunga ziņā," uzsvēra baznīcas galva. 

Jau ziņots, ka pāvests Francisks ieplānojis vērienīgas Romas katoļu baznīcas reformas, kas satraukušas vairākus konservatīvi noskaņotos garīdzniekus.

Pret Franciska rosinājumiem pat bija vērsušies pieci kardināli no Eiropas, Āzijas, Āfrikas un Amerikas, savas bažas publicējot atklātā vēstulē ticīgajiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti