Kanāda un Japāna paplašina sankcijas pret Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Drīz pēc ASV un Eiropas Savienības “melno sarakstu” paplašināšanas, reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, jaunas sankcijas pret Maskavu noteikusi arī Japāna un Kanāda. Tikmēr Vācijas bankas “Deutsche Bank” ekonomisti spriež, ka Krievijas ekonomika Rietumu sankcijas varētu neizturēt.

Ukrainas ģenerālprokurora pienākumu izpildītājs Oļegs Mahņickis intervijā laikrakstam "Financial Times" atklājis, ka gāztais Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs un viņa līdzgaitnieki uz Krieviju izveduši vismaz 32 miljardus dolāru. Pēc Mahņicka domām, nozagtā nauda tiek izmantota slepkavību un separātisma finansēšanai.

Kanāda noteikusi jaunas sankcijas deviņām Krievijas amatpersonām un divām bankām. Kā pavēstīja Kanādas premjerministrs Stīvens Hārpers, kamēr Maskava izrāda necieņu pret Ukrainas suverenitāti, Kanāda kopā ar saviem sabiedrotajiem turpinās izdarīt spiedienu, kas novedīs pie  tālākas ekonomiskās un politiskās izolācijas.

Kanādas “melnajā sarakstā” iekļauti vairāki Krievijas prezidenta administrācijas pārstāvji, vicepremjers Dmitrijs Kozaks, Federālā Aizsardzības dienesta vadītājs Jevgēņijs Murovs, bankas "Severnij morskoj putj" vadītāji Arkādijs un Boriss Rotenbergi un arī vairāki Valsts domes deputāti, to vidū skandalozais liberāldemokrātu līderis Vladimirs Žirinovskis. Tikmēr ekonomiskās sankcijas noteiktas bankām "Ekspobank" un "RosEnergoBank".

Arī Japāna paziņoja, ka, pastiprinot sankcijas pret Maskavu, tā noteiks aizliegumu izsniegt vīzas 23 Krievijas pilsoņiem. Vārdi netiek atklāti, taču norādīts, ka viņi tiek turēti aizdomās par "Ukrainas suverenitātes un teritorijas aizskaršanu".

Maskava drīz vien apsolīja uz Tokijas lēmumu atbildēt un pauda viedokli, ka šo neveiklu soli Japāna spērusi ārvalstu spiediena ietekmē.

Tikmēr Vācijas bankas "Deutsche Bank" galvenais ekonomists pieļāva domu, ka Krievijas ekonomika Rietumu sankciju spiedienu var neizturēt. Pēc viņa vārdiem, ar savām aktivitātēm Ukrainā, kas vairāk atgādina 19.gadsimta domāšanu, Krievija ir kļuvusi mazāk prognozējama un tāpēc tai nevajadzētu brīnīties, ja valsti vairs neuzskatīs par ārvalstu investīcijām piemērotu vietu. Kā nepievilcīgākās Krievijas īpašības ekonomists pieminēja spēka administratīvās pārvaldes metodes, korupciju, nepietiekamo tiesību aizsardzību, kā arī demogrāfisko attīstību.

Reaģējot uz sankciju paplašināšanu, starptautiskās maksājumu sistēmas "MasterCard" un "Visa" jau paziņojušas, ka pārtrauc Krievijas banku "SMP Bank" un "InvestCapital Bank" izsniegto maksājumu karšu apkalpošanu. Finanšu un kapitāla tirgus komisija gan apgalvo, ka uz Latvijā strādājošo AS "SMP Bank" pirmdien noteiktās sankcijas nav attiecināmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti