Rīta Panorāma

Nelegālie migranti nepamet Baltkrievijas Polijas robežu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Iebraucējiem Igaunijā no šodienas jāaizpilda īpaša anketa

Iebraucējiem Igaunijā jāaizpilda Covid-19 anketa

Jaunā Covid-19 vīrusa omikrona paveida radīto draudu dēļ visiem ieceļotājiem Igaunijā no trešdienas jāaizpilda īpaša anketa. Dokumentu igauņu, krievu vai angļu valodā var atrast un aizpildīt Veselības departamenta tīmekļa vietnē.

Līdz šim šāda anketa bija jāaizpilda tikai ieceļotājiem no valstīm, kas neatrodas Šengenas zonā.

Igaunijas nacionālā raidsabiedrība “EER”  atsaucas uz Veselības departamentu un ziņo, ka anketa jāaizpilda trīs dienu laikā pirms ierašanās Igaunijā.

Tajā jānorāda gan izbraukšanas valsts, gan ceļojuma laikā apmeklētās valstis. Anketu var aizpildīt elektroniski, bet galējas nepieciešamības gadījumā to var uzrādīt papīra izdrukas veidā.

Savāktos datus Igaunijas varas iestādes glabās 30 dienas monitoringa un uzraudzības mērķiem, lai cilvēka inficēšanās gadījumā varētu uzzināt, kādās valstīs konkrētais koronavīrusa paveids iegūts un kā tas izplatās.  

Rīkojums būs spēkā līdz 16. decembrim, bet nepieciešamības gadījumā to pagarinās.

Vienlaikus no trešdienas Covid-19 tests obligāti jāveic cilvēkiem, kas ierodas no astoņām Āfrikas dienviddaļas valstīm, kā arī Ēģiptes un Turcijas. Šajās zemēs pastāv pastiprināts risks inficēties ar koronavīrusa omikrona paveidu.  

Igaunijā ik dienu inficēšanos ar koronavīrusu atklāj ap 600 cilvēku. Slimnīcās ārstējas 275 Covid-19 pacienti, no kuriem lielākā daļa ir smagā stāvoklī. Vienlaikus kopējais Covid-19 pacientu skaits valstī samazinās.

"Vērojama neliela pacientu skaita samazināšanās. Šonedēļ esam slēguši sešas Covid intensīvās terapijas nodaļas un atjaunojuši plānveida operācijas divās zālēs," stāsta Tartu Universitātes klīnikas vadītājs Andress Kotsars.

Lietuvā savukārt no trešdienas stājas spēkā grozījumi Covid-19 sertifikāta ieguvei. Turpmāk sadarbspējīgu sertifikātu nevarēs iegūt pēc ātrā antigēnu testa, tikai pēc laboratoriski veiktā uz 72 stundām.

Sertifikāta derīguma termiņš būs septiņi mēneši pēc vakcīnas otrās devas saņemšanas (vai pirmās devas "Janssen" vakcīnas gadījumā).

Pēc šī termiņa beigām, lai saglabātu Covid-19 sertifikātu, būs jātaisa antivielu tests. Ja antivielas būs pietiekami augstā līmenī, sertifikāts tiks pagarināts par 60 dienām. Ja ne, tad iedzīvotājiem jāsaņem Covid-19 vakcīnas balstdeva.

Arī Lietuvā ik dienu reģistrē vairākus simtus jaunu saslimšanas gadījumu. Slimnīcās tiek ārstēti 1332 Covid-19 pacienti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt