Gruzijā militārajās mācības piedalīsies arī Latvijas karavīri

Gruzijā no 27. jūlija līdz 9. augustam norisināsies militārās mācības „Agile Spirit 2019”. Tajās piedalīsies 14 NATO dalībvalstis un alianses sabiedrotie. Viens no mācību mērķiem ir palīdzēt nodrošināt stabilu un drošu vidi Melnās jūras reģionā.

Militārais vingrinājums „Agile Spirit 2019” sāksies Gruzijas rietumos.

Tajā piedalīsies vairāk nekā 3000 karavīru no 14 valstīm. To vidū ir gan NATO dalībvalstis, piemēram, Latvija, Lietuva, ASV un Lielbritānija, gan alianses sabiedrotie, proti, Gruzija un Ukraina.

Gruzija rīko mācības ar mērķi stiprināt alianses spēku un sabiedroto savietojamību un apmācību. Gruzijas aizsardzības ministrija arī norāda, ka mācību mērķis ir uzlabot operāciju izpildes un plānošanas spējas reālā vidē, kā arī palīdzēt nodrošināt stabilu un drošu vidi Melnās jūras reģionā.

Militārais vingrinājums norisināsies jau devīto reizi. Kopš 2011. gada, kad notika pirmās šādas mācības, tām pievienojušies jauni dalībnieki un vingrinājumi kļuvuši daudzveidīgāki. Gruzijā katru gadu notiek divi daudznacionāli vingrinājumi, no kuriem viens ir „Agile Spirit”, bet otrs - „Noble Partner”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti