Notiekošo nosodījušas arī starptautiskās cilvēktiesību organizācijas un daudzu valstu politiķi. Jau vēstīts, ka trim „Al Jazeera” darbiniekiem, Gresti ieskaitot, Kairas tiesa piesprieda septiņu gadu ieslodzījumu, apsūdzot valstī aizliegtās musulmaņu brālības atbalstīšanā un Ēģiptes vārda nomelnošanā, ko žurnālist kategoriski noliedz.
Austrālijas latvieša Pētera Grestes, un viņa telekanāla „al Jazeera” kolēģu - Mohameda Fadela Fami un Bahera Mohameda sodīšana ar vairākiem gadiem cietumā par to, ka viņi patiesībā veidojuši tikai žurnālistiskus materiālus par Ēģiptes apvērsumu un valdības maiņu, un tagad tiek apsūdzēti valsts nomelnošanā un sadarbībā ar musulmaņu brālību, izraisījusi pamatīgu sašutuma vētru pasaules mēdijos, lai gan visus trīs sākotnēji gaidīja vēl bargāks sods, proti, līdz pat divdesmit pieciem gadiem cietumā.
Vairāki plašsaziņas līdzekļi, ieskaitot pašu „Al Jazeera”, arī raidorganizācija BBC, kurā savulaik strādājis Pēteris Greste, sākušas protesta akcijas, izvēršot tās arī sociālajos medijos.
BBC žurnālisti noturējuši klusuma minūti pie raidorganizācijas ēkas pagalmā, viņiem pievienojušies arī darbinieki no ziņu dienestiem daudzās citās pasaules valstīs. Internetā skatāmas fotogrāfijas, kurās redzami BBC korespondenti un operatori ar krusteniski aizlīmētu muti vai kameras objektīvu. Raidorganizācija BBC norāda, ka Pēteris Greste ir bijis viens no viņu izcilākajiem ārvalstu korespondentiem.
„Kairas tiesas spriedums ir pretrunā ar loģiku un veselo saprātu,” pavēstījis telekanāls „Al Jazeera”.
Satriekta ir arī Grestes ģimene. „Šis ir ne tikai ļoti tumšs laiks mūsu ģimenei, bet arī žurnālistikai kopumā,” tā atzinis Pētera Grestes tēvs, Juris Greste, piebilstot, ka šis ir pliķis sejā visiem godīgajiem cilvēkiem pasaulē.
"Mēs esam tāda ģimene, kas nemēdz visu sakāpināt, taču šorīt man trūkst vārdu, lai izteiktu, cik satriekti mēs esam. Protams, ka mēs cerējām, ko pilnīgi citu, lai arī izskatījām visādas iznākuma iespējas, taču nekad nav iespējams sevi sagatavot kaut kam tik sāpīgam.. Mēs esam absolūti apņēmības pilni turpināt šo cīņu, kamēr Pēteris un viņa kolēģi būs laukā no cietuma un brīvi strādāt un doties, kur vien viņi nolems,” teica Juris Greste.
Šokēta par notikušo ir arī Austrālijas valdība. Ārlietu ministre Džūlija Bišopa sola turpina risināt sarunas ar Ēģiptes varu. „Ir iespēja tiesas spriedumu pārsūdzēt. Saprotu, ka to var izdarīt noteiktā laikā. Sagaidu, ka Pēteris Greste un viņa ģimene, kopā ar juristiem to darīs. Ja apelācijas process ir noslēdzies un visas iespējas šajā ziņā ir izsmeltas, ir iespēja vērsties pie prezidenta ar līgumu pēc apžēlošanas. Austrālijas valdība ir nolēmusi nosūtīt diplomātu delegāciju pie Ēģiptes prezidenta, ar lūgumu izskatīt iespēju ātrāk iejaukties procesā.