ES tiesībsarga amata kandidāts Muižnieks: Vēlos stiprināt ES institūcijas

Eiropas ombuda amatam nominētais Nils Muižnieks pārliecināts, ka visiem ir svarīgi, lai Eiropas Savienības (ES) institūcijas strādātu izcili un ievērotu cilvēktiesības, un viņš vēlas piedalīties “šajā Eiropas projektā” un stiprināt ES institūcijas.

Muižnieks intervijā Latvijas Radio sacīja, ka Eiropas ombuds ir interesants un svarīgs darbs.

Viņš uzsvēra, ka visiem svarīgi, lai ES institūcijas labi strādātu, reaģētu ātri un pieklājīgi, un strādātu izcili. Ombuds ir galvenais, kas izskata sūdzības un nodarbojas ar cilvēktiesībām, ja tās tiek pārkāptas, ombuds var meklēt risinājumu un ieteikt, kā labāk strādāt.

Intervija ar ES ombuda amatam nominēto Nilu MuižniekuArtjoms Konohovs

  Muižnieks, kurš no 2012. līdz 2018. gada aprīlim bija Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs, norādīja, ka viņa līdzšinēja pieredze viņu sagatavoja šim darbam un viņš vēlas piedalīties šajā ES projektā un stiprināt ES institūcijas.

  Viņš atzina, ka ombuda darba pamatā ir iedzīvotāju sūdzības, un no dažām valstīm sūdzību ir daudz, no citām – gandrīz nemaz. Viņš gribētu to mainīt un panākt, lai iedzīvotāji būtu vairāk informēti par Eiropas ombudu, lai visi zinātu, ka ir tiesībsargs un var palīdzēt.

  KONTEKSTS:

  Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Dāvids Sasoli EP Lūgumrakstu komitejai ir iesniedzis piecus kandidātus uz Eiropas ombuda amatu, kā vienu no kandidātiem piedāvājot Muižnieku no Latvijas.

  Līdz ar Muižnieku ombuda amatam piedāvāti Džuzepe Fortunato no Itālijas, Lafranka no Igaunijas, Sesīlija Vikstrema no Zviedrijas un pašreizējā ombude Emīlija O'Reilija.

  Muižniekam kopā ar citiem kandidātiem decembrī paredzēta iztaujāšana Lūgumrakstu komitejā. Arī balsojums par ombudu paredzēts decembrī.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti