ES iekšlietu un tieslietu ministri Somijā centīsies risināt migrācijas izaicinājumus

Helsinkos šodien sākusies Eiropas Savienības (ES) tieslietu un iekšlietu ministru neformālā sanāksme. Vakar vakarā iekšlietu ministri pulcējās uz neformālām darba vakariņām, kurās apsprieda migrācijas krīzi Vidusjūrā. Tomēr konkrēti risinājumi vēl nav pieņemti un diskusijas turpināsies šīs dienas laikā.

ES iekšlietu un tieslietu ministri Somijā centīsies risināt migrācijas izaicinājumus
00:00 / 03:23
Lejuplādēt

ES tieslietu un iekšlietu ministru neformālā sanāksme ir viens no Somijas prezidentūras pasākumiem, kas galvaspilsētā Helsinkos notiks gan ceturtdien, 18. jūlijā, gan piektdien, 19. jūlijā. Ceturtdien iekšlietu ministriem paredzētas trīs darba sesijas un darba pusdienas, kurās ministri diskutēs par ES iekšējās drošības nākotni, migrācijas politikas nākotni, hibrīddraudiem un mākslīgo intelektu.

Īpaša uzmanība pievērsta tieši migrācijas jautājumam un situācijai Vidusjūrā. Tas tādēļ, ka Itālijas valdība ir atteikusies ielaist savās ostās nevalstisko organizāciju kuģus, kas uzņem nelegālos imigrantus Vidusjūrā. ES dienvidu valstis, īpaši Itālija, kas uzņēmusi vairumu no šiem izglābtajiem migrantiem, vēlas, lai arī citas dalībvalstis uzņemtos taisnīgu daļu no šiem migrantiem.

Pēc Vācijas un Francijas iniciatīvas trešdienas, 17. jūlija, vakarā ministri tika aicināti ierasties uz darba vakariņām, lai rastu risinājumu samilzušajai problēmai. To, ka situācija Vidusjūrā ir nopietna, pirms sanāksmes žurnālistiem atzina arī Somijas iekšlietu ministre Marija Ohisalo. "Vakar notika neformālās darba vakariņas saistībā ar situāciju Vidusjūrā. Situācija ir kritiska, un mēs vairs nedrīkstam ļaut noslīkt nevienam migrantam. Mums jāatrod risinājums, kas ir daudz stingrāks un nav īstermiņa. Diskusija šodien turpināsies, un sarunas vakar bija tikai pirmais solis," pauda Ohisalo.

Spriežot pēc Somijas Iekšlietu ministrijas izplatītās informācijas, daļa uzaicināto ministru apsprieduši nepieciešamību izveidot efektīvāku pagaidu solidaritātes mehānismu, lai nodrošinātu ātru Vidusjūrā izglābto migrantu uzņemšanu. Jaunā mehānisma mērķis ir uzlabot pašreizējo kārtību, kad Eiropas Komisijai katru reizi, kad kāds kuģis ir izglābis migrantus, ir jālūdz kāda no valstīm tos uzņemt. Tomēr ministri pirms sanāksmes bija izvairīgi par vakar pārrunāto, norādot, ka sarunas turpināsies šodien un risinājums vēl ir diskusiju procesā. Plašāk situāciju izklāstīja Eiropas Komisijas iekšlietu komisārs Dimitris Avramopuls.

"Vakar notika interesanta diskusija. Šodien aicināšu dalībvalstis izrādīt lielāku solidaritāti un atbalstīt pagaidu risinājumu situācijai Vidusjūrā. Tomēr īstermiņa risinājumi nav izeja, jo jāpanāk ilgtermiņa vienošanās. Tāpēc izdarīšu spiedienu uz dalībvalstīm panākt risinājumu. Jautājums nav par dalībvalstu piespiešanu, bet par to pārliecināšanu. Vai nu domājam kā vienota Eiropa, vai sekojam vientuļam nacionālajam ceļam, kas noved pie lielām problēmām," norādīja Avramopuls.

Savukārt Vācijas iekšlietu ministrs skaidroja, ka Vācija, Francija, Itālija un Malta sanāksmes laikā veiks divpusējas sarunas, lai risinātu situāciju Vidusjūrā. Tātad centieni meklēt risinājumu gan situācijai Vidusjūrā, gan migrācijas sistēmas reformēšanai kopumā notiek, tomēr šobrīd vēl pāragri spriest, kādi tie varētu būt. Konkrēti risinājumi vai vienošanās detaļas varētu būt zināmas šovakar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt