Eiropas Tautas partijas grupas līderis brīdina par eiroskeptiķu un populistu ietekmes pieaugumu

Ja par nākamo Eiropas Parlamenta priekšsēdētāju nekļūs Eiropas Tautas partijas kandidāts Antonio Tajāni, eiroskeptiķu un populistu ietekme parlamentā pieaugs. Tā Briselē brīdināja Eiropas Tautas partijas grupas priekšsēdētājs Manfreds Vēbers.

Līdz jaunā priekšsēdētāja vēlēšanām ir atlikusi tikai nedēļa, tomēr atšķirībā no iepriekšējām reizēm skaidras vienošanās par to, kurš kļūs par nākamo parlamenta vadītāju, joprojām nav.

Sociāldemokrāti ir paziņojuši, ka atsakās ievērot pirms divarpus gadiem parakstīto vienošanos un nodot priekšsēdētāja krēslu Tautas partijai. Savs kandidāts ir arī liberāldemokrātiem.

Tomēr, lai ievēlētu savu kandidātu, šīm partijām ir nepieciešams atbalsts no citām grupām, tostarp populistiem un eiroskeptiķiem.

“Es gribētu ļoti skaidri pateikt pirms nākamās otrdienas balsojuma, ka visi tie, kuri vēlas sagraut esošo vienošanos starp proeiropeiskiem spēkiem, būs turpmāk atbildīgi, ka eiroskeptiķi un populisti nākotnē varēs ietekmēt lēmumus šajā namā. Mēs nevēlamies to pieļaut un cīnīsimies pret to līdz pēdējam elpas vilcienam. Bet diemžēl tās būtu dažas no sekām, kas iestāsies, ja esošā vienošanās vairs nebūs spēkā,” brīdināja Vēbers.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti