Eiropas Savienības līderi spriedīs par attiecībām ar Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Attiecības ar Krieviju un Turciju, migrācijas jautājumi un ceļošanas ierobežojumi Eiropā būs daži no svarīgākajiem jautājumiem Eiropas Savienības valstu līderu diskusijās, kas Briselē sāksies ceturtdienas, 24. jūnija, pēcpusdienā. Visai kaismīgas diskusijas ir sagaidāmas arī par jauno Ungārijas likumu, kas aizliedz jauniešiem sniegt jebkādu informāciju, kas varētu tikt uzskatīta par homoseksualitātes propagandu.

Eiropas Savienības līderi spriedīs par attiecībām ar Krieviju
00:00 / 02:47
Lejuplādēt

Jaunais Ungārijas likums, kas aizliedz jauniešiem līdz 18 gadiem sniegt informāciju, kas var tikt uzskatīta par homoseksualitātes propagandu, turpina izsaukt arvien spēcīgāku negatīvu reakciju no daudzām Eiropas malām.

Likumu publiski kritizēja ne tikai Eiropas Komisijas vadītāja Urzula fon der Leiena un Vācijas kanclere Angela Merkele, bet arī vēl 15 valstu politiskie līderi. Kopumā 16 Eiropas valstu premjeri vai prezidenti šodien plāno publicēt atklātu vēstuli, kurā tiek pausts nosodījums diskriminācijai pēc seksuālās orientācijas un tiek pausta apņemšanās darīt visu iespējamo, lai aizstāvētu eiropiešu pamattiesības.

Vēstuli ir parakstījuši Baltijas valstu, Skandināvijas, Beniluksa, kā arī Vācijas, Francijas, Īrijas, Itālijas, Spānijas, Maltas un Grieķijas vadošie politiķi. Kaut arī Ungārijas vārds vēstulē nav skaidri nosaukts, ir saprotams, ka šis paziņojums ir reakcija uz Budapeštas rīcību. Ar līdzīgu paziņojumu nāca klajā arī Eiropas Komisijas, Eiropadomes un prezidējošās valsts Portugāles līderi.

Tāpat ceturtdienas, 24. jūnija, vakarā ir gaidāma arī diskusija par koronavīrusa pandēmijas attīstību un ar to saistītajiem ceļošanas ierobežojumiem. Merkele jau ir publiski kritizējusi Portugāli par to, ka tā ir atļāvusi Lielbritānijas tūristiem brīvi iebraukt šajā valstī. Līdz ar to tagad Portugālē ir vērojams jaunu Covid-19 gadījumu uzliesmojums un Lisabonā tika ieviesti jauni ierobežojumi.

Var sagaidīt, ka savu devu kritikas saņems arī Spānija, kas arī bez īpašām pārbaudēm ielaiž britu tūristus. Tomēr Dienvideiropas valstis uzskata, ka vakcinācija rit pietiekami raiti, lai būtu iespējams ļaut pēc iespējas plašākam cilvēku lokam izbaudīt vasaras atvaļinājumu. Turklāt cilvēki ir noguruši no pandēmijas un daudzviet atsakās pildīt ierobežojumus. Ņemot vērā šīs atšķirīgās nostādnes, var prognozēt, ka tuvākajā laikā valstis vēl nevarēs vienoties par līdzīgākiem ceļošanas nosacījumiem un katra valdība paliks pie savas kārtības.

Visbeidzot attiecības ar Krieviju un Turciju jau atkal ir nonākušas 27 valstu līderu dienaskārtībā. Vācija un Francija pēdējā brīdī piedāvāja vairākas idejas turpmāko attiecību veidošanai ar Maskavu. Tostarp pozitīvas attīstības gadījumā varētu tikt apspriesta ideja par 27 valstu līderu tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Par šo un citām idejām diskusijas diplomātu vidū ilga līdz pat vēlam vakaram un pilnas vienprātības par šo pagaidām nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti