Eiropas Savienības ārlietu ministri Brisele pārrunās situāciju Ukrainā

Pirmdien, 10. decembrī, Briselē tiekas Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministri. Viena no aktuālākajām sarunu tēmām būs situācija Ukrainā. Pēc Eiropas Savienības augstās pārstāves ārlietās Federikas Mogerīni uzaicinājuma Briselē būs arī Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins.

Ārlietu ministrs Rinkēvičs par tikšanos BriselēIna Strazdiņa

  Krievija joprojām nav atbrīvojusi Kerčas šaurumā aizturētos ukraiņu jūrniekus un kuģus, ignorējot starptautiskās prasības. „Latvija kopā ar pārējām Baltijas un Skandināvijas valstīm, arī Poliju, ir aicinājusi ne tikai domāt par diplomātiskiem soļiem, bet arī iespējamu sankciju virzienā,” tā sarunā ar Latvijas Radio sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš mūsu valsti pārstāvēs sarunās Briselē.

  „Mēs iestājamies par ļoti nopietnu diskusiju, ka vienkārši ar bažām un nosodījumu nepietiek. Tādai rīcībai ir jāsaņem adekvāts ne tikai diplomātisks, bet arī sankciju politikas, sacīšu, uzrāviens. Šim jautājumam ir jābūt dienaskārtībā un mums ir jāskatās, ko varam sagatavot lēmumu pieņemšanai Eiropas Savienības valstu vadītājiem, kad viņi tiksies Briselē,” teica Rinkēvičs.

  KONTEKSTS:

  Kerčas šauruma krīze joprojām turpinās. Pēc neatlaidīga starptautiska spiediena Krievija joprojām nav atbrīvojusi ukraiņu jūrniekus un kuģus, kurus pirms teju divām nedēļām sagrāba Kerčas šaurumā, kas sadala Azovas un Melno jūru. Krievija argumentēja, ka ukraiņi ir iebraukuši tās teritorijā, ko Ukrainas puse kategoriski noliedz. Krievija, bloķējot Kerčas šaurumu, liedz Azovas jūrā, kas ir starptautiski ūdeņi, ienākt arī citiem kuģiem.

  Briselē izskata iespējas pret Krieviju īstenot jaunas sankcijas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti