Eiropa karstuma varā; Pireneju pussalā teju +50 grādi

Vismaz +30 grādu karstums ik dienas agrāk bija ierasta parādība Vidusjūras reģiona valstīs. Šovasar šāds karstums valda ne tikai Baltijas valstīs, bet arī citur Eiropā, arī aiz polārā loka. Savukārt Eiropas dienvidu daļā gaisa temperatūras tuvojas +50 grādu atzīmei.

Jau vairākas nedēļas visu Eiropu pārņēmis pamatīgs karstums. Tūristu iecienītajā Itālijā jārēķinās ar vismaz +35 grādu lielu karstumu. Meteorologi brīdina, ka Romā, Florencē un Boloņā tuvākajās dienās kļūs vēl karstāks.

Dramatiskāka situācija ir Pireneju pussalā. Lielā daļā Spānijas izsludināta trauksme par tuvojošos karsto gaisa masu no Āfrikas. Vietām valstī prognozēts karstums līdz pat +44 grādiem. Varasiestādes aicinājušas iedzīvotājus karstākajās stundās uzturēties iekštelpās, dzert ūdeni un uzturēt mājās un automašīnās pēc iespējas lielāku vēsumu.

Arī kaimiņvalstī Portugālē izsludināts brīdinājums par lielu karstumu. Tur valsts vidienē gaisa temperatūra var sasniegt pat +48 grādu atzīmi.

Tikmēr atpūtniekiem nav iespējas rast veldzi vismaz piecdesmit pludmalēs Baltijas jūras piekrastē, jo savairojušās zilaļģes.

Vairākās vietās Eiropā karstums un sausums nodarījis zaudējumus lauksaimniekiem. Vācijas zemnieki gatavojas pieprasīt valdībai vismaz viena miljarda eiro lielu kompensāciju.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti