Britu parlaments noraida ārkārtas vēlēšanas

Britu parlaments noraidījis britu premjera Borisa Džonsona plānu pirms “Brexit” termiņa sarīkot ārkārtas vēlēšanas. Tas nozīmē, ka šobrīd reālākais scenārijs ir “Brexit” atlikšana. To jau atbalstījusi britu parlamenta apakšpalāta, un likumprojekts nodots izskatīšanai augšpalātā.

Vai nu jāpanāk jauna vienošanās, jāizstājas bez vienošanās vai jālūdz vēl viens pagarinājums – tādas šobrīd ir šķietamās britu tautas izšķiršanās pēc tam, kad parlaments noraidījis Džonsona plānu sarīkot ārkārtas vēlēšanas. Britu parlaments toties atbalstījis likumprojektu par bezvienošanās ''Brexit'' bloķēšanu, kas tagad nodots parlamenta augšpalātai. Ja arī tur tas saņemts atbalstu, vēl viens pagarinājums var būt neizbēgams, kaut arī Džonsons ir kategoriski pret.

"Tas nozīmē, ka Boriss Džonsons ir bezspēcīgs. Ja viņš vēl būs premjers, tad viņam oktobrī nāksies Briselei prasīt ''Brexit'' pagarinājumu. Vienīgais veids, kā to apiet, ir atkāpjoties vai sarīkojot jaunas vēlēšanas. Bet opozīcijas līderis negrib vēlēšanas, pirms Džonsons ir runājis ar Briseli," norādīja Kingsa koledžas pētnieks Alans Vegers.

Sākotnēji viss liecināja, ka ''Brexit'' atbalstītāji Lordu palātā centīsies novilcināt likumprojektu līdz brīdim, kad parlaments pārtrauc darbību. Taču viens no lordiem paziņoja, ka likumprojekta izskatīšana līdz rītdienai tiks pabeigta. Parlamenta apakšpalātas spīkers arī teicis, ka inciatīva par ārkārtas vēlešanām pirmdien vēlreiz tiks likta parlamenta priekšā. Džonsons plāno to pasniegt kā iespēju par ''Brexit'' procesu lemt tautai. Arī opozīcija šobrīd diskutē par jaunām vēlēšanām – viņi varētu tam piekrist, ja vispirms tiek apstiprināts ''Brexit'' pagarinājums. Un arī tad ir jautājums – vai Brisele dos vēl vienu pagarinājumu, kam jāpiekrīt arī visām dalībvalstīm. Iepriekš Brisele teikusi, ka pagarinājumam jābūt ar pamatojumu.

Tikmēr, protestējot pret valdībā notikušo, no transporta ministra amata atkāpies pat Džonsona brālis Džo Džonsons. Visa šī epopeja ietekmējusi arī mārciņas kursu – te tas strauji krītas, te atkal pieaug, palielinoties pārliecībai, ka nebūs ''Brexit'' bez vienošanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti