Brazīlijā dramatiska Covid-19 situācija – upuru apbedīšanai atrok senus kapus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Dienvidamerikas valsts Brazīlija kļuvusi par koronavīrusa Covid-19 pandēmijas epicentru. Valstī ik dienu no bīstamā vīrusa izraisītām komplikācijām mirst gandrīz 4000 cilvēku, bet slimnīcu intensīvās aprūpes nodaļas ir pārpildītas ar Covid-19 slimniekiem.

Brazīlijā dramatiska Covid-19 situācija - upuru apbedīšanai ļauts atrakt senus kapus
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Neraugoties uz dramatisko situāciju, Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru pieprasa mīkstināt ierobežojumus. Turpretī citās Dienvidamerikas valstīs ierobežojumus pastiprina.

Brazīlijas veselības aprūpes sistēma ir pārslogota, jo valstī nekontrolēti izplatās Covid-19, tostarp tā vietējais paveids, kas ir ļoti lipīgs un izraisa smagu saslimšanu arī gados jaunākiem cilvēkiem. Vairumā slimnīcu intensīvās aprūpes nodaļās ir aizpildīti 90% gultasvietu, apgalvoja Pasaules Veselības organizācija.

Brazīlijas Veselības ministrija ceturtdien apstiprināja, ka iepriekšējā diennaktī visā valstī atklāts vairāk nekā 91 tūkstotis jaunu Covid-19 inficēto. No vīrusa izraisītajām veselības komplikācijām nomiruši gandrīz 3800 cilvēki.

Martā Brazīlijā no Covid-19 nomira 66,5 tūkstoši cilvēku, kas ir viena mēneša rekords. Pašlaik valstī diennaktī mirušo koronavīrusa pacientu skaits veido aptuveni ceturto daļu no visā pasaulē reģistrētajiem Covid-19 upuriem, vēstīja raidsabiedrība BBC.

Kopš pandēmijas sākuma Dienvidamerikas lielākajā valstī ir apstiprināti vairāk nekā 12,8 miljoni koronavīrusa inficēto, bet no tā miruši 325 tūkstoši. Abos rādītājos Brazīlija atpaliek tikai no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Īpaši smaga situācija ir valsts lielākajā pilsētā Sanpaulu. Tur no Covid-19 mirušo skaits ir tik liels, ka kapsētās bēres notiek arī vēlu vakarā, lai varētu apglabāt visus nelaiķus. Piemēram, otrdien Sanpaulu apglabāja 419 mirušos, kas ir lielākais skaits kopš pandēmijas sākuma. Kapračiem ir jāstrādā pilnos aizsargtērpos un ar medicīniskajiem respiratoriem uz sejas, lai samazinātu risku inficēties.

Pilsētas vadība šonedēļ atļāva atrakt senus kapus, lai tajos varētu aprakt vīrusa upurus.

Epidemiologi brīdina, ka situācija Brazīlijā tikai pasliktināsies, ja neieviesīs stingrākus iedzīvotāju pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus, kā arī nepalielinās vakcinācijas tempus. Līdz šim divas vakcīnas devas ir saņēmuši tikai 2,5% no 211 miljoniem valsts iedzīvotāju.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru uzskata, ka atsevišķos štatos ieviestie ne pārāk stingrie ierobežojumi ir bīstamāki par Covid-19, jo tie graujot ekonomiku.

“Šī izolācijas politika ar ierobežojumiem, komandantstundu un pārvietošanās tiesību apspiešanu ir vēl ļaunāka par aplenkumu. Es aicinu Brazīlijas varasiestādes pārskatīt šo politiku un atļaut cilvēkiem doties uz darbu,” sacīja Bolsonaru.

Citas Dienvidamerikas valstis bažījas, ka Brazīlijā var attīstīties jauni un bīstamāki Covid-19 varianti, kas var apdraudēt kaimiņus.

Bolīvija no piektdienas, 2. aprīļa, uz vismaz nedēļu ir slēgusi robežu ar Brazīliju, bet Argentīna un Peru ir aizliegušas lidojumus no Brazīlijas. Arī Čīle, kam nav robežas ar Brazīliju, uz mēnesi ir slēgusi savas robežas ārvalstniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti