Pasaules panorāma

Katalonijas neatkarības alkas dod papildus punktus radikāļiem

Pasaules panorāma

Ar ko austrumvācietis atšķiras no rietumvācieša?

Ceļošana virtuālajā pasaulē

Berlīnē ar virtuālās realitātes palīdzību ļauj ceļot laikā pirms Berlīnes mūra krišanas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Tuvojoties slavenajam kontrolpostenim ''Charlie'', kas atrodas starp Austrumu un Rietumu Berlīni un tiek militāri apsargāts - jūs iegrimstat vēstures kadros.

Pabraucot garām kontrolpostenim, ekskursijas turpinājums ir pa Austrumberlīni, garām katedrālei un virzienā uz Aleksandra laukumu. Tas viss ir daļa no virtuālās realitātes (VR) izstādes ar nosaukumu "Time Ride".

Mūsdienās virtuālā realitāte vairs nav tikai datorspēles, bet jau gan izglītojošas aktivitātes, gan ekskursijas pa pasauli. Sagribēji – vienā sekundē esi Ņujorkas Taimskvērā, bet vēl pēc mirkļa - jau Maskavas Sarkanajā laukumā. Pateicoties virtuālās realitātes tehnoloģijām, arī ceļošana laikā vairs nav kaut kas nesasniedzams.

"Šī ir ideja un redzējums, ka cilvēku sapnis ceļot laikā ir iespējams. To ir iespējams īstenot patiesībā. Mēs vēlamies vismaz radīt perfektu ilūziju par šādu ceļojumu," norādīja VR eksursijas “Time Ride” dibinātājs Jonass Rūte. Virtuālās realitātes izstādes apmeklētāji var atgriezties laikā, lai redzētu, kā teritorijas ir mainījušās kopš Berlīnes mūra krišanas - ar savām acīm 360 grādos redzētu gan tā laika mūri, gan ēkas. Viss notiek rekonstruētā autobusā izstādes pagrabā.

"Kad mēs to veidojām, es sev jautāju - ko tas man nozīmē? Kā būtu, ja viss būtu izrādījies savādāk? Ja nebūtu 1989. gada revolūcijas? Un sabiedrībā ir svarīgi turpināt uzdot šo jautājumu un turpināt atcerēties mūsu vēsturi," pauda Rūte.

Arī Latvijā var ceļot virtuālajā realitātē un apmeklēt nozīmīgākas valsts vietas, sēžot mājās uz dīvāna. To palīdz realizēt pašmāju projekts "Latvia Inside".

"Piemēram, ar šo tehnoloģiju palīdzību mēs varam jauniešiem tikt viņu interesēm tuvāk. Mums tagad ir izglītības projekts, kur mēs stāstām vēsturi, izmantojot virtuālo realitāti. Mēs pārnesam skolēnu, piemēram, vēstures stundā uz kaujas lauku, kur var paskatīties, kā izskatījās 17.-18. gadsimtā vai 2. pasaules karā," teica projekta “Latvia Inside” pārstāvis Vils Muhametšins.

Uzņēmums ar to nodarbojas jau 15 gadus. "Pirmais bija Vecrīgas projekts, pēc tam Rundāles pils, dokumentējām restaurācijas procesus. Vairāk kultūras, izglītības jomā darbojamies," skaidroja Muhametšins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti