Pasaules panorāma

Irānas un Izraēlas militāro spēju sadursme

Pasaules panorāma

Zīmju valodā. Pasaules panorāma

Ukraina attīsta pašmāju militāro ražošanu

Ukrainas ministrs: Karā uzvar tas, kurš efektīvāk izmanto resursus

Ukrainai frontē trūkst bruņojuma, piemēram, artilērijas šāviņu, tādēļ bijis grūti noturēt Krievijas karaspēka kaut lēnu, tomēr virzīšanos uz priekšu. Lai mainītu šīs tendences, Ukraina strādā pie savas militārās ražošanas attīstības un efektivitātes uzlabošanas. "Karā uzvar ne tas, kam vairāk resursu, bet tas, kurš tos efektīvāk izmanto," intervijā LTV uzsver Ukrainas stratēģiskās rūpniecības ministrs Oleksandrs Kamišins.

Viņš ir atbildīgs par sadarbības veidošanu, Ukrainas pašmāju militārās rūpniecības attīstību, ar prezidentu Volodimiru Zelenski dodas ārvalstu vizītēs vienoties par sadarbības līgumiem.

"Šogad jāfokusējas uz efektivitāti," uzsver Kamišins.

Kijivā viņu uz sarunu aicināja LTV žurnālists Gints Amoliņš.

Gints Amoliņš: Jūs runājāt par Ukrainas militārās nozares prioritātēm un mērķiem šogad. Arī par matemātiku – ka ar droniem nogalināt ienaidnieku sanāk lētāk. Tātad karā ir arī daudz matemātikas, piemēram, jārēķina ienaidnieka karavīru iznīcināšanas izmaksas.

Oleksandrs Kamišins: Jā, ierobežotu resursu apstākļos jābūt radošam. Mums ir rūpīgi jārēķina. Es stingri uzskatu – ja jūs to neizmērāt, jūs to sliktāk pārvaldāt. Tāpēc mērīšana nozīmē labāku pārvaldību. Un ienaidnieka karavīra iznīcināšanas izmaksas ir viens no rādītājiem, ko mēs rēķinām. Mēs rēķinām arī citas izmaksas, piemēram, munīcijas izmaksas, iznīcināšanas un bojājumu izmaksas.

Piemēram, izmaksas ienaidnieka karavīra iznīcināšanai ar FPV dronu patlaban sasniedz 1600 dolāru. Esmu pārliecināts, ka šogad mums to izdosies samazināt līdz apmēram 1000 dolāru. Mums tas ir jāizdara.

Ukrainas stratēģiskās rūpniecības ministrs Oleksandrs Kamišins vēsta, ka ienaidnieka karavīra iznīci...
Ukrainas stratēģiskās rūpniecības ministrs Oleksandrs Kamišins vēsta, ka ienaidnieka karavīra iznīcināšana ar FPV dronu pašlaik izmaksā ap 1600 dolāru, bet ukraiņi apņēmušies samazināt šīs izmaksas līdz 1000 dolāru

Dronu izstrāde ir viena no prioritātēm. Cik tālu tie var aizlidot? Diezgan regulāri esam redzējuši ziņas par trāpījumiem mērķos Krievijas Federācijā. 

Lietas, ko redzat lidojam Krievijā – līdz pat Sanktpēterburgai un citām pilsētām –, ir ražotas Ukrainā.

Vai jūs cenšaties attīstīt dronus, kas varētu aizlidot vēl tālāk?

Mēs jau tagad esam spējīgi saražot pietiekami daudz lietu, kas var lidot pietiekami tālu Krievijas iekšienē. Ukraina cenšas attīstīt un audzēt bruņojuma ražošanas jaudas pašmājās. Bet par plāniem sākt ražošanu Ukrainā paziņojuši arī ievērojami ārvalstu militārie uzņēmumi.

Vācu "Rheinmetall" un citi bruņojuma uzņēmumi, esam dzirdējuši plānus, ka viņi vēlas celt rūpnīcas tepat uz vietas Ukrainā. Tas ir procesā?

Jau šogad sadarbībā ar Vācijas un Lielbritānijas firmām varam ražot kājnieku kaujas mašīnas un bruņumašīnas, vieglos lielgabalus. Šobrīd mēs meklējam finansējumu, lai nodrošinātu šīs spējas.

Vai viņi būvēs rūpnīcas tepat Ukrainā?

Šobrīd varam ražot produkciju Ukrainas rūpnīcās, balstoties uz licencēm. Un vēlāk viņi var būvēt arī savas rūpnīcas.

Kā nodrošināsiet šo rūpnīcu aizsardzību? 

Tāpat, kā iemācījāmies veidot visas valsts aizsardzību. Mēs esam kara trešajā gadā, lielākajā karā pēdējo paaudžu laikā, bet dzīvojam valstī, kur joprojām strādā viesnīcas un restorāni, darbojas rūpnīcas un dzelzceļš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti