Baltkrievijā pret protesta gājiena dalībniekiem izmanto ūdensmetējus; aizturēti desmitiem žurnālistu

Minskas centrā opozīcijas gājiena laikā 11. oktobrī aizturēti vairāki desmiti cilvēku. Lai izklīdinātu ielās izgājušos, milicija izmanto ūdensmetējus, piparu gāzi un trokšņu granātas. Drošības spēki aizturējuši aptuveni 30 žurnālistu – gan no vietējiem, gan ārvalstu medijiem. 

Dienu pirms iknedēļas protesta gājiena tika slēgtas vairākas metro stacijas, kā arī ierobežota interneta darbība. Par spīti valsts struktūru centieniem novērst pulcēšanos, šodien ielās izgājuši desmitiem tūkstoši cilvēku.

Vairākos gadījumos notikušas vardarbīgas sadursmes starp protestētājiem un drošības spēkiem.

Šī ir 64. diena, kad baltkrievi protestē pret augusta sākumā notikušo prezidenta vēlēšanu rezultātu falsifikāciju.

KONTEKSTS:

Baltkrievijā turpinās protesti pret 9. augustā notikušo vēlēšanu Baltkrievijā rezultātiem. Tajās pēc oficiālajiem rezultātiem līdzšinējais autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, kamēr opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska tikai 10,1%. Taču opozīcija, pamatojoties uz liecībām par nepieredzēti plašiem pārkāpumiem, apgalvo, ka šie rezultāti ir viltoti. Protestus pastiprina piedzīvotā vardarbība pret aktīvistiem, kā arī opozicionāru un žurnālistu aizturēšana. 

ES dalībvalstu līderi sēdē oktobra sākumā panākuši vienošanos par sankciju piemērošanu Baltkrievijas amatpersonām. Eiropadomes prezidents Šarls Mišels informēja, ka "melnajā sarakstā" iekļaus 40 personas. Tostarp gan nebūs bijušais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko.

Iepriekš septembra beigās Latvijas ārlietu ministrs, pamatojoties uz Latvijas Ministru kabinetā lemto, kā arī koordinējot ar Igaunijas un Lietuvas Ārlietu ministrijām (ĀM), pieņēma lēmumu uz nenoteiktu laiku noteikt ieceļošanas aizliegumu Latvijā 101 Baltkrievijas amatpersonai no Baltkrievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti