Azerbaidžānas parlaments aicina valdību pārskatīt valsts dalību Austrumu partnerībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Azerbaidžānas parlaments uzsācis procedūru, lai apturētu valsts dalību Austrumu partnerības parlamentārajā asamblejā (Euronest) un iesaka valdībai pārskatīt valsts dalību Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerības programmā. 

Tā Azerbaidžāna reaģēja uz Eiropas Parlamenta (EP) nosodījumu “represijām pret pilsonisko sabiedrību” – vēršanos pret neatkarīgo žurnālisti un korupcijas apkarotāju Hadidžu Ismailovu.

Azerbaidžānas tiesa septembra sākumā piespriedusi septiņus ar pusi gadus cietumā žurnālistei Hadidžai Ismailovai, atzīstot viņu par vainīgu korupcijā. Ismailova uzskata, ka pret viņu izvirzītās apsūdzības ir politiski motivētas ar nolūku apturēt viņas darbu žurnālistikā pēc tam, kad viņa pētījusi prezidenta Ilhama Alijeva un viņa ģimenes bagātību avotus.

Pēc šī tiesas sprieduma Eiropas Parlaments pagājušajā nedēļā pieņēma nesaistošu rezolūciju, nosodot represijas pret pilsonisko sabiedrību Azerbaidžānā un aicinot Eiropas Komisiju ieviest sankcijas un vīzu aizliegumus Azerbaidžānas amatpersonām un politiķiem, kas ar tām saistītas.  

Austrumu partnerība

Austrumu partnerībā ir sešas valstis - Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova un Ukraina

Programmas iniciatīva apstiprināta 2009.gadā
Programmas mērķis – tuvināt partnerības valstis Eiropas Savienībai bez to uzņemšanas ES.
Programma paredz ciešāku politisku sadarbību, valstu integrāciju ES ekonomikā, finanšu palīdzību.  

Oficiālā Baku pārmetumus noraida, un tagad parlaments uzsācis procedūru, lai apturētu dalību Austrumu partnerības parlamentārajā asamblejā, ziņo 1news.az.  Tāpat Azerbaidžāna apturēs savu darbību ES starpparlamentu sadarbības komitejā un iesaka valdībai pārskatīt valsts dalību Austrumu partnerībā un, ja pret Azerbaidžānas amatpersonām būs noteiktas sankcijas, liegt iebraukšanu valstī “personām, kas ieņem klaju pret Azerbaidžānu vērstu pozīciju”.

Azerbaidžānas parlaments arī aicina EP uz konstruktīvu sadarbību un norāda, ka nosodošā rezolūcija ir Azerbaidžānas nomelnošanas kampaņas rezultāts.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti