Augošais tūrisms Lapzemē rada bažas par vidi

Kādas sekas uz Lapzemes vidi atstāj arvien augošais tūrisms, ir jautājums, par ko nobažījušies dabas pētnieki. Infrastruktūra arvien tiek pielāgota viesiem, taču tam var būt tālejošas sekas.

Viena no sešām Somijas lēnēm Lapzeme, kas robežojas ar Zviedriju, Norvēģiju un Krieviju, tūristu iecienīta kļūst īpaši Ziemassvētku laikā. Romantiskās ziemas ainavas piesaista ziemeļu vides cienītājus un tos, kuri vēlas apciemot Ziemassvētku vecīti. Taču Lapzemes Universitātes Arktiskā centra zinātnieki ir nobažījušies par to, kādas sekas uz Lapzemes vidi atstāj daudzo tūristu apmeklējums. Gan elektroenerģijas patēriņš iglu namiņos, gan sniega motociklu safari, gan citas izklaides un lidojumi uz Lapzemi rada papildu sasilšanu un kaitīgos izmešus, kas var nodarīt ļaunumu jau tā klimata izmaiņu apdraudētajai videi.

To apzinājušies arī vietējie uzņēmēji, kuri iespēju robežās izmanto atjaunojamo enerģiju, piemēram, džakuzi vannu sildīšanai izmantojot ģeotermālos resursus.

Somija līdzīgi kā citas Eiropas valstis arī šovasar piedzīvojusi karstākās un sausākās dienas, gaisa temperatūra neparasti augsta ir bijusi arī Lapzemē. Somijas valdība jau vairākkārt par savām bažām norādījusi starptautiskos forumos, sakot, ka tieši ziemeļu daļās, kur pamazām kūst sniegi un ledāji, cilvēka radītās klimata izmaiņas ir visvairāk jūtamas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti